close
lavender-field-summer_93675-15802

Mít zahradu plnou krásných květů je snem každého z nás, ovšem proč nemít kromě dokonale barevné zahrady také úžasně provoněnou zahradu? Inspirujte se květinami, jejichž vůně vás bude doprovázet na každém kroku po vaší zahradě.

Pustoryl

Jestliže milujete citrusy, rozhodně by vám tento vysoký (3-4 metry) a opadavý keř neměl na zahradě chybět. Je typický svými klenutými stonky, z nichž začátkem léta rostou krásné bílé květy. Ačkoliv pochází ze střední Ameriky a východní Asie, i u nás má zastoupení. Často se můžeme setkat s názvem nepravý jasmín. 

Růže

Žádná zahrada se bez růží prostě neobejde. Pokud se ale nespokojíte jen tak s obyčejnými růžemi, zvolit můžete anglické růže David Austin. Ty jsou kombinací vlastností moderních odrůd růží. Mezi nejvyhledávanější patří růže, jejichž vůně je cítit po myrze, čaji, ovoci a klasických růžích.

Sladký hrášek Butterfly mix

Sladký hrášek Butterfly mix je vhodné umístit tam, kde bude mít prostor pro plazení se, ideálně ploty, balkony, zídky. Díky svým aromatickým květům vytváří krásnou zahradní dekoraci, která dorůstá až k jednomu metru.

Šeřík

Šeříky zřejmě nijak zvlášť představovat nemusíme, tuto vonnou rostlinu zná každý. Ikonický keř s výrazně vonným květenstvím může dorůst až k sedmi metrům. Jako každý druhý keř, i šeřík patří mezi opadavé, v celé své kráse si ho můžeme užít většinou v měsíci květnu.

Hyacint

Hyacinty můžete pěstovat jak doma, tak na zahradě. Vyznačují se nádhernými modrými, růžovými, fialovými nebo bílými květy, které vás uchvátí nejen svou krásou, ale také vůní.

Vonokvětka libovonná

Jak již sám název napovídá, vonokvětka libovonná je pomalu rostoucí keř s drobnými bílými květy a tmavě zelenými listy. Jedná se o jednu z mála rostlin, které začínají kvést na podzim, takže jejich pořízením zajistíte, aby vaše zahrada byla voňavá a krásná i v chladnějším období.

Zdroj foto: freepik.com

Tags : květinyvůně

Komentáře k článku