close
no thumb

houpacisit1Relaxace a odpočinku není nikdy dost. Poslední dobou jsme stále více vytíženi, určitě se tak těšíte na dobu, kdy dorazíte po práci domů a aspoň na malou chvíli si sednete a vydýchnete. Nebo třeba lehnete? Ano, můžete si i lehnout, není však ležení, jako ležení. Co byste řekli třeba na houpací sítě? Že je doma máte, ale používáte je spíše v létě na zahradě či na dvorku? Proč je však nevyužít i v interiérových prostorách? Máte-li místo, může se jednat o zajímavý bytový prvek, který jednak dobře vypadá a dále potom poslouží k přesně stanovenému efektu!

Houpací síť je v podstatě síťový systém, který musí splňovat především dostatečnou pevnost. Síť musí udržet určitou hmotnost, většina standardních houpacích sítí má nosnost okolo sto kilogramů. Houpací síť je potřeba velmi pevně upevnit a to nejčastěji, jedná-li se o vnitřní řešení, do stěny. Použít byste měli adekvátní hmoždinky. Houpací síť by neměla být ani příliš prověšená, ale ani ne moc napnutá. Seženeme i houpací sítě stojací, ty mají obvykle jakousi dřevěnou kostru, na které je upevněna samotná vlastní síť.  A právě stojací sítě se vytnačují vysokou mobilitou, je možno je tak kdykoliv a kamkoliv přemístit!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAA jaké jsou nejrůznější varianty houpacích sítí? Liší se jak svou velikostí, tak i celkovým provedením. K dispozici jsou nejrůznější barvy. Některé houpací sítě představují pouze a jen síť, jiné připomínají spíše nějakou závěsnou postel. Houpací sítě zakoupíte v široké prodejní síti za cenu v řádech stovek korun, nejedná se tedy o žádnou závratnou investici. Budete-li v houpací síti relaxovat, dejte si pozor, ať nespadnete, příliš malé děti by v síti měly odpočívat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Houpací síť se hodí jak do vnitřních prostorů domů a bytů, tedy třeba do obývacího pokoje, do haly nebo třeba jako součást zimní zahrady, tak i ven. Pořiďte si tedy tento dobře vypadající prvek, nalijte si osvěžující pití, vezměte zajímavé čtení nebo si pusťte hudbu a alespoň na chvíli vypněte. Houpací síť je sice malý prvek, který však může udělat hodně radosti!

Komentáře k článku