close
velikonocni-dekorace

Podíváte-li se do kalendáře, nelze si nevšimnout, že se pomalu, ale jistě blíží Velikonoce. Za okny to sice vypadá spíše na Vánoce, nicméně nenechte se zmást, za pár dnů jsou tu svátky jara. Právě nyní je možná ten nejvyšší čas začít přemýšlet nad vhodnou interiérovou výzdobou. V tomto článku se zaměříme pouze na drobnosti, které však dokážou udělat také mnoho krásy a to v podstatě zadarmo nebo za vynaložení minima finančních výdajů.

velikonoce1

Jaké jsou nejrozšířenější velikonoční dekorace? Na prvním místě je tradiční velikonoční věnec, který se umísťuje kolmo na dveře. Na věnečku by neměly chybět vajíčka či jiné velikonoční motivy. V těsném závěsu je potom čerstvé proutí, které je ozdobeno buď pestrobarevnými, nebo jednobarevnými mašlemi. Proutí může být buď sušené, nebo čerstvé, i když s tím mohou být díky nepřejícnosti počasí určité problémy. Proutí je možno umístit do vázy, do stojanu nebo třeba zavěsit na stěnu či jen položit na stůl. Do proutí můžete začlenit barevné jarní motýlky. Jste-li šikovní, upleťte si kocar!

Velikonoční košík

K dalším drobnostem, které jsou spojeny s velikonoční výzdobou, patří v misce zaseté obilí nebo dekorační zajíčci či slepičky nebo kuřátka spolu s vajíčky. Připravte si i ošatku, kterou vyzdobíte velikonočním ubrouskem a do ní opatrně uložíte vaše výtvory v podobě barvených či jinak zdobených vajíček.

Představivosti se meze nekladou, jak si tedy vyzdobíte váš dům nebo byt je pouze na vás. V každém případě však nezapomínejte na živé přírodní barvy a to hlavně na zelenou. I přes pochmůrné počasí to u vás doma může vypadat alespoň na chvíli jako uprostřed jara. Zpříjemněte si tedy sváteční atmosféru a hlavně se alespoň na chvíli zastavte a odpočiňte si!   

Komentáře k článku