close
bedroom-6778193_960_720

Malá ložnice nemusí být nutně tou místností, kam se jdete jen vyspat. Na spánek totiž také působí okolí, takže pokud se ve své ložnici necítíte příjemně, je čas to změnit. Inspirujte se tipy, které vás navedou, jak z malé ložnice vytvořit útulnou a opticky větší místnost.

Tmavší stěny

Obecně je známo, že malá místnost prokoukne díky bílým stěnám. I když je pravda, že bílá dodá vzdušný, otevřený vzhled, je také pravda, že tmavé barvy vizuálně ustupují, takže něco, co je tmavé, vypadá dál, než ve skutečnosti je. Využijte toto barevné kouzlo a vymalujte své stěny středně tmavým až tmavým odstínem studené barvy, jako je indigově modrá, lovecká zelená nebo uhlově šedá.

Pokud nechcete až tolik tmavé, stačí vymalovat jen jednu stěnu. Nejen, že váš pokoj bude vypadat o něco větší, ale studené barvy jsou uklidňující a pomohou vám usnout. 

Holá podlaha

To, že podlahu vybavíte malými koberečky, je způsob, jak ložnici ještě více zmenšíte. Pokud chcete, aby váš pokoj vypadal větší, podlaha by měla být čistá, tzn. žádné malé koberečky, koberec by měl sahat ode zdi ke zdi.

Budiž světlo

Šerá a tmavá místnost v nás vyvolává klaustrofobické pocity. Pro to, abyste tento dojem odstranili, pomůže dobré osvětlení. I v malé ložnici potřebujete alespoň dva až tři zdroje světla, a to minimálně noční lampičku na nočním stolku, velkou lampu v rohu a stropní osvětlení. 

Kouzelné zrcadlo 

Všimněte si, že zrcadla se umísťují zejména tam, kde je málo prostoru. A to hlavně díky jejich vlastnostem, které dokážou oklamat naše oči. Zrcadlo odráží světlo a zvětšují prostor, proto by v malé ložnici nemělo chybět. Ať už zrcadlo zavěsíte nad komodu nebo na dveře, čím větší, tím lepší.

Věříme, že vám naše rady pomohly a z vaší tmavé a malé ložničky se stane ložnice snů.

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : malá ložnicevýmalba

Autor Michaela

Komentáře k článku