close

Přemýšleli jste někdy o tom, jaká barva je ideální právě do kuchyně? Většina lidí by v závislosti s Barvy v kuchynitouto otázkou ihned začala uvažovat nad tím, zda je lepší oranžová nebo zelená. Ale málokoho napadne, že barevné spektrum nabízí více i méně praktické barvy. Kuchyně je hned po obývacím pokoji druhou nejčastěji využívanější místností. Možná právě proto byste si měli dát záležet na správném výběru barev, které si do míst, kde nejen vaříte, ale zároveň se setkáváte s celou rodinou, zvolíte. Rozhodně potřebujete ty první. Pokud se chystáte k malování vaší kuchyně, při výběru ideální barvy s zaměřte nejen na odstín, ale svou pozornost věnujte i faktu, zda je nátěr omyvatelný. Nejenže vám to zjednoduší úklid, ale zároveň tak odložíte nutnost dalšího malování o několik let.

Oranžová barva podporuje chuť k jídlu!

Stále oblíbenějším trendem, jež je mnohem častěji viděn ve více domácnostech, je propojování interiérů. Nevíte, o čem je řeč? Jistě jste se již setkali s kuchyní, jež byla propojená s obývacím pokojem. Ono propojování povýšilo kuchyň z obyčejné pracovní místnosti na místnost společenskou. Snažte se tomu přizpůsobit i výběr barev a raději se zaměřte na teplé odstíny. Ráno vaše tělo nastartují k činnosti a večer vám dodají energii. A co bude vaší kuchyni slušet? Chybu neuděláte, zvolíte-li cihlovou, rezavou, žlutou nebo oranžovou. Právě o oranžové se tvrdí, že pozitivně ovlivňuje chuť k jídlu.

Omyvatelné barvy? Volba číslo jedna!

Chcete, aby stěny ve vaší kuchyni vydržely krásné a barevné co nejdéle? Pak věřte, že i tohoto stavu lze velice snadným způsobem dosáhnout! Kouzlo se skrývá v omyvatelných barvách. které můžete kdykoli beze strachu otřít vlhkou houbičkou či hadříkem. A nemusíte se bát, že byste nátěr jakýmkoli způsobem poničili! Jediné, na co byste si v zápalu vašeho vaření měli dát pozor, je omastek. Ten se do omítky zažere a už ho neodstraníte. Čeho se ale určitě bát nemusíte, jsou staré povídačky, které tvrdí, že tyto nátěry uzavřou zeď, která následně vůbec nemůže dýchat. To už naštěstí dávno neplatí. V dnešní moderní době se proto nemusíte strachovat, že by se vám v důsledku této povídačky po nějakém čase barva sloupla zároveň s omítkou. Takže malujte bez starostí!

Tags : barvykuchyně
Nikol Bláhová

The author Nikol Bláhová

Leave a Response