close

Krb, to je takové zařízení pro vytápění, stačí do něj přikládat dřevo, zapálit oheň a máte teplo téměř okamžitě. Lze však krb umístit kamkoli? Může mít každá domácnost krb? A co k tomu budete ještě potřebovat? Kvalitní krby potřebují hlavně tři součásti a těmi jsou krbová vložka, krbová obestavba a odvod spalin. Vypadá to jednoduše, nicméně zase tak snadné to není.

Krb zajistí teplo, ale i moderní styl /
Krb zajistí teplo, ale i moderní styl /

Vybrat krbovou vložku chvíli trvá, nejdůležitější je dívat se na výkon a typ, kterým chcete vytápět. Existují základní dva druhy krbových vložek, krbové vložky teplovzdušné, které ohřívají vzduch a tento vzduch je potom rozváděn do ostatních místností, a krbové vložky teplovodní, které mají navíc vodní výměník, kde se teplem z krbu ohřívá voda a ta se potom rozvádí do radiátorů nebo podlahového topení v dalších místnostech domácnosti. Krbová obestavba je dle požárních směrnic nutnost, je třeba totiž izolovat krbovou vložku od zbytku místnosti. Krbové obestavby mají funkci akumulační, akumulují teplo a potom jej postupně uvolňují do prostoru, hlavním účelem je však dekorace, mají vytvořit image krbu, aby se hodil přesně do vašeho interiéru.

Poslední hlavní součástí krbu je odvod spalin, který je velmi důležitý pro udržení maximálního výkonu a účinnosti krbové vložky, proto při spalování tuhých paliv odborníci doporučují kvalitní nerezové komíny, které se o vaše spaliny bezpečně postarají. Zaujal krb i vás? Nuže potom navštivte internetový obchod Krby-stavba.cz, kde najdete vše, co budete potřebovat pro stavbu krbu od velkého výběru krbových vložek a obestaveb až po kouřovody a komíny té nejvyšší kvality. Vyberte si i vy luxusní krbovou obestavbu a vysoce účinnou krbovou vložku, které vám doma vytvoří skvělou atmosféru podtrženou dominantním doplňkem ve formě elegantního krbu. Prohlédněte si nabídku na Krby-stavba.cz a vyberte si krb podle vašeho vkusu.

Tags : krb

The author Bydlení21.cz

Leave a Response