close

Zdá se vám divné, že by měl komín vliv na účinnost topidla? Je to tak, komíny se do domů instalují proto, aby odvedly spaliny vzniklé vytápěním. Jednak spaliny zabraňují nasávání dostatku vzduchu do topidla, který by podporoval řádné spalování, a jednak komíny vytváří komínový tah, který spalování urychluje, unáší spaliny s sebou a odvádí je tak pryč z komínové soustavy. Právě komínový tah je klíčovým elementem, který ovlivňuje účinnost spalování. Pokud je komínový tah příliš velký nebo naopak příliš malý, nedochází k dokonalému spalování a účinnost spalování se tak rapidně snižuje. Je tedy třeba v komínu udržovat vhodný komínový tah.

Volba správného komínu se vám zajisté vyplatí /
Volba správného komínu se vám zajisté vyplatí /

Základem úspěchu je vybrat optimální komín ve správných rozměrech, záleží také na charakteru spalin, které se v komínu budou vyskytovat. Univerzálním řešením, které je vhodné pro odvod spalin z plynných, kapalných i tuhých paliv, jsou nerezové komíny. Nerezový plech odolává spolehlivě vlhkosti, chemickému působení i extrémním teplotám, je velmi lehký, takže se s ním dobře manipuluje a díky skvělé tvárnosti umožňuje pořídit si komín na přání.

Nerezové komíny se skládají z jednotlivých dílů, umožňují tak mnohem snazší manipulaci s komínem a dostatečnou variabilitu, kterou využijí lidé zejména ve starších domech, kde je potřeba se někdy vyhnout komínovým potrubím nějaké překážce. Díky široké nabídce nejrůznějších dílů v různých tvarech, velikostech a provedeních sestavíte nerezový komín bez problémů na míru. Pro nerezové komíny se vyrábí také mnoho různých redukcí, aby bylo možné komín snadno napojit na jakýkoli kouřovod. Navštivte i vy profesionálního prodejce nerezových komínů Komíny-nerez.cz a vyberte si i vy nerezový komín pro váš dům, který vám vydrží sloužit bez náročné údržby po mnoho desítek let.

Tags : komíny

The author Bydlení21.cz

Leave a Response