close
Komerční články

Jak by se Vám líbilo „recyklovat“ teplo a snížit tak účet za nadcházející topnou sezónu

Ušetřit můžete až polovinu nákladů na teplo. Nejsou přitom třeba žádné velké investice do drahých zařízení či stavebních úprav. Navíc, řešení, o kterém Vám více povíme níže, lze využít prakticky ve všech typech nemovitostí!

screen-gt-energy-cz-tepelne-cerpadlo-vodavoda

O co jde? O decentralizovaný systém rekuperace tepla za pomoci jednotek GetAir. Tyto jednotky, mající podobu válce, které se instalují do vrtů v obvodových zdech, jsou schopny (zjednodušeně) zachytit, uchovat a znovu použít teplo, které byste jinak bez užitku vypustili do ovzduší.

Jednotky GetAir přitom nijak nešetří na množství recyklovaného vzduchu a opakovaně umí využít až 91 % tepla. Kromě toho, GetAir obsahuje filtr, který zachytí nečistoty, alergeny a vzduch rovněž zbaví nadměrné vlhkosti. Díky rekuperaci tedy nejenže ušetříte za teplo, ale zároveň zvýšíte komfort pobytu v místnosti.

Říkáte, že bez užitku žádné teplo nevypouštíte, protože v zimě větráte minimálně? A co „odpadový“ vzduch v koupelně či kuchyni? Ten jistě odvádíte vzduchotechnikou pryč. V případě těchto dvou místností se přitom jedná o velké množství tepla (tento vzduch je výrazně teplejší, než vzduch v běžné obývací místnosti).

Další skvělou správou je, že rekuperační jednotky GetAir pracují bez jakékoliv obsluhy. Princip fungování je následující:

  • GetAir nejdříve po dobu 70 sekund nasává vzduch zmístnosti a vypouští jej ven, přičemž teplý vzduch během tohoto procesu ohřívá chladící kapalinu ve výměníku
  • po uplynutí 70 sekund GetAir začne nasávat studený vzduch zvenčí, který následně zbaví nečistot a ohř Na konci pak GetAir ohřátý a očištěný vzduch vypustí do místnosti

Nemusíte se bát ani zvýšeného provozního hluku. GetAir obsahují vložky, které tlumí vzduch a vibrace, jež vznikají uvnitř jednotky.

Rekuperace je velké téma mezi podnikateli a nyní přichází řada na domácnosti

Opětovné využití odpadového tepla je velkým tématem v podnikatelském sektoru. Rekuperují nejen restaurace, hotely, ale také průmyslové objekty, kancelářské budovy, vinné sklepy apod. Rekuperace pro podnikatele znamená jeden z nejsnazších a nejlevnějších způsobů snížení provozních nákladů a udržení konkurenceschopnosti. Vy, coby domácnost, máte tu výhodu, že si vystačíte s mnohem menšími a cenově dostupnějšími jednotkami, které ovšem také dokáží využít drtivou většinu „odpadového“ teplého vzduchu.

Tags : rekuperace tepla
Marks

The author Marks

Leave a Response