close
living-room-4013531_640

Bytový design nabízí řadu různých stylů, v jejichž duchu se dá vykouzlit zajímavý interiér. Ještě interesantnější jsou interiéry, v nichž se dva i více stylů protnou tak, že výsledkem není chaotická změť, ale vkusně sladěné osobité bydlení. 

I typicky moderní interiér se dá přetavit v útulné bydlení s nádechem retra, stačí vybrat si z některých typických znaků retro stylu vycházejícího z 60. – 80. let. V Čechách je například stále v oblibě i design vycházející ze světové výstavy EXPO 58 v Bruselu, kde právě čeští návrháři sklízeli obrovský úspěch.

Tak trochu retro

Osvěžit typický moderní interiér retro prvky je vlastně velmi snadné, chce to jen trochu odvahy při aplikaci barev, textur materiálu či vzorů. Kuchyni či koupelně dodáte retro nádech například černobílou dlažbou, v obytných místnostech textiliemi se vzorem kohoutí stopy, či grafickými listy a plakáty na stěnách. 

Retro přináší do minimalistického moderního interiéru barvy a určitou roztomilost. Doplňky volte klidně v zářivých barvách – zrcadlo se žlutým rámem, bleděmodrá dvířka kuchyňské linky, pruhy, kostky a další geometrické vzory na bytovém textilu, ale například i na porcelánu. Zkuste někde ve starožitnictví nebo v online bazarech najít retro lustr, lampu nebo třeba nástěnné hodiny, které do vašeho interiéru zapadnou.

Nábytek? Stačí jen jeden retro kousek!

Jestli je váš byt zařízený moderním nábytkem v typických neutrálních barvách (bílá, šedá, dřevo), dodáte interiéru retro nádech i jedním jediným křeslem v kontrastní barvě nebo s výrazným vzorem na potahu. Zpět do minulosti vás vrátí i ratanový nábytek nebo čalouněné židle oblých tvarů, tak typických právě pro šedesátá léta. Typickým ohlédnutím za dobami minulými je v moderních obývacích pokojích návrat tzv. obývacích stěn, které poskytují množství polic i uzavřeného úložného prostoru.

Tags : nádech retro v moderním interiéruretro styl

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku