close

Stavíte dům? Pokud ano, nezapomínejte na nutnost řešení odpadních vod. Pokud jste nad tím ještě nepřemýšleli, je nejvyšší čas. Ideální samozřejmě je to, pokud se napojíte na místní kanalizaci. V takovém případě není nutné cokoliv složitého řešit. Jsou ale i lokality, kde kanalizace není. A v tu chvíli se vám budou hodit naše rady.

Betonový septik
Betonový septik

Levnou a známou možností je žumpa

Co je varianta číslo jedna? Je to žumpa. O co se jedná? Jde o hermeticky uzavřenou nádobu, do které je odváděna veškerá odpadní voda z vašeho domu. Kvalitní žumpy ji jímají a hlídají její hladinu. Jakmile přesáhne určitou mez, je třeba zajistit její vyprázdnění. Tedy vyčerpání a odvoz odpadní vody. To je její hlavní negativum. Jinak se jedná o celkem osvědčené a jednoduché, ale i cenově výhodné řešení. Potěší výběr různých variant s ohledem na celkový objem. Při výběru je vhodné zohlednit:

  • Velikost nemovitosti
  • Počet žijících osob
  • Spotřebu vody

Známý je také septik

Jedná se o alternativu žump. Jenom s tím rozdílem, že v kvalitním septiku již může docházet k čištění odpadní vody, která následně může být odváděna ven. Levné septiky jsou tak řešením, které můžeme zařadit mezi standardní žumpu a moderní čističku odpadních vod. Určené jsou tam, kde nechcete mít starosti s vývozem žumpy, a zároveň nechcete investovat velké peníze do čističky.

Čističky odpadních vod

Řešení, které je sice finančně nejnáročnější, ale s ohledem na provoz, ale i šetrnost k přírodě to nejlepší. Domácí čistička odpadních vod nejenom že jímá odpadní vodu z domu. Dokáže ji také celkem rychle a efektivně čistit a následně může být daná voda nejenom vypouštěna do přírody, ale není problém s ní například i zalévat váš trávník a zahradu, nebo ji používat jiným způsobem, jako vodu užitkovou. Dnes jde i s výhledem na budoucnost o celkem poptávanou variantu řešení odpadní vody.

Tags : septikžumpa
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response