close
Nezařazeno

Top filmy, s kterými se můžete v zimě zachumlat do peřin

Ne vždy je venku počasí na zimní procházku, někdy je sychravo a nevlídno a je lepší zůstat doma, schoulit se pod deku a pustit si nějaký prima film.

Každý máme svůj oblíbený žánr, někdo dá přednost hororu, někdo romantice a asi všichni milujeme komedie. Tak si udělejte pohodlí, přehlídka filmů pro zimní pohodu začíná.

Film, který nikdy nezklame

Je kategorie filmů, která bez nadsázky zaujme každého diváka, co můžete pustit i ve zcela nesourodé společnosti a všichni si na něm něco najdou. Mezi takové patří Forrest Gump, prostý příběh prostého člověka, jemuž se věci dějí jakoby náhodou a když je v úzkých, utíká. Lepší výpověď o nesmyslnosti války ve Vietnamu se snad ještě neobjevila.

Co je české, to je hezké

Z českých filmů je asi potřeba jmenovat víc titulů, všechny ty filmy vypovídající o době před rokem 1989 s trochou nadsázky a inteligentního humoru, jako jsou například Pelíšky, Pupendo, Anglické jahody nebo Občanský průkaz. A zcela mimo kategorie úžasní Rebelové s dobovou hudbou a dobovými starostmi čerstvě dospělých kluků, kteří utíkají před povinnou vojenskou službou.

Štěstí

Ale i reálný socialsmus se jednomu přejí, pak je osvěžující sáhnout po něčem morálně čistém. Pro mě je to jednoznačně film Bohdana Slámy “Štěstí”, snímek o tom, že někdy se věci dějí nezávisle na našich snech a že největší štěstí je často v maličkostech, které dělají život krásným. Výkony Pavla Lišky a Táni Wilhelmové požitek z filmu ještě umocňují.

Umíte si představit…

…že se loučíte s přítelem, který se stěhuje, a on vám začne vyprávět, že žije už tisíce let? Film “Pozemšťan” patří k těm s nízkým rozpočtem, nevýpravným, odehrávajícím se na jediném místě, přesto vás během vyprávění hlavního hrdiny provede napříč staletími a na různá historická místa. Tajemný, trochu mystický film – přesně to pravé pro nevlídné zimní odpoledne.

JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response