close

I při velkém úklidu můžete přehlédnout místa, na které tradičně zapomene většina z nás. Přitom jsou to místa frekventovaná, kde se usazuje mnohem více mikroorganismů a tím i zárodků různých nemocí.

Co přehlížíte v ložnici

Jistě pravidelně vyměňujete povlečení, ale jak často perete či jinak čistíte přikrývky nebo polštáře? Přitom jsou plné prachu, odumřelých částeček kůže a samozřejmě roztočů. Pokud máte lůžkoviny z dutého vlákna, je možné je občas vyprat, peří nechte vyčistit, ostatní materiály zbavte nečistot způsobem doporučeným výrobcem.

Stejný problém představují i matrace. Je dobré vybírat takové, jejichž povlaky se dají prát, samotné matrace vysajte vysavačem při každém převlékání lůžkovin.

Další riziková místa

Další činností, kterou provádíte zcela automaticky, je vynášení odpadků. Jak často si ale vzpomenete na to, že i pod pytel, který dáváte do odpadkového koše, se dostane smetí? Vyčistit dno odpadkového koše by mělo být stejně samozřejmé pokaždé, když vyndáte pytel s odpadky.

I v koupelně je místo, kde se to po čase hemží mikroorganismy, dokonce se tam může objevit plíseň. Tím místem je kelímek se zubními kartáčky. Nevymývat ho pravidelně může být velké nebezpečí, už proto, že je  v přímém kontaktu s kartáčky, které vkládáme do úst.

Druhým místem, kde se rychle usazuje nečistota, je závěs u vany. Bohužel dokud není úplně zřetelná, na jeho vyprání se zapomíná. Jenže bacily vidět nejsou a spóry plísní taky ne.

Když máte kliku

Tedy pravděpodobně jich máte doma víc a na všechny denodenně sahají všichni členové domácnosti. Stejně tak je to i s vypínači, i těch se dotkne mnoho lidských rukou. A ty, jak známo, jsou nejvíc kontaminované. Možná nejsou ani kliky ani vypínače na první pohled ušpiněné, přesto je důležité je pravidelně při každém úklidu otřít dezinfekčním přípravkem.

Tags : co zapomínáme ukliditefektivní úklidjak uklidit všechnokompletní úklid
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response