close

Když už přestane v kuchyni ledacos fungovat a ztrácí svou barvu a lesk, nebo když se nám prostě jen okoukají, je čas na změnu. Celková rekonstrukce je vhodné řešení, když máte dostatek peněz, pokud ale máte přece jen omezený rozpočet, zkuste pár triků, díky nimž kuchyň prokoukne i bez velkých stavebních úprav.

Nová podlaha

Velmi rychlou rekonstrukci docílíte s PVC podlahou s textilní podložkou. Má skvělou samovyrovnávací schopnost a snadno se vypořádá s drobnými nerovnostmi podkladu. Nemusíte odstraňovat starou podlahu, ani brousit či stěrkovat, takže ušetříte na nákladech.

Nové stěny

Někdy ani není nutné zdi srovnávat novým štukem, jen to chce trochu jinou barvu nebo překrýt mastné skvrny, jichž se v kuchyni nevyvarujeme. V takovém případě je rychlá a určitě i levnější varianta použít vliesové tapety. Jejich aplikace je jednoduchá – lepidlo se natírá na stěnu, až pat se přikládá tapeta.

Nová linka

Pokud se ta stará ještě nerozpadá, ale chcete spíš jen změnu designu, doporučujeme samolepící tapety na dvířka skříněk. Ty jsou k dostání v mnoha barvách i dezénech, takže za pár korun vykouzlíte linku, která dodá kuchyni úplně nový vzhled. Vyměňte jen pracovní desku, jestliže už je poničená a dílo korunujte novými úchytkami.

Nové spotřebiče

Někdy vám uspokojení přinese jen výměna kuchyňských spotřebičů. Sporák s indukční varnou deskou pro úsporu energie, vestavěná myčka nádobí nebo kuchyňský robot místo několika zastaralých a oprýskaných pomocníků vyzvednou kuchyň na vyšší level a vám vrátí chuť do příprav svátečních obědů.

Nové barvy

Př i renovaci kuchyně zvolte jiné barvy, ať nemáte pocit, že se vlastně nic nezměnilo. Zjistěte si, které barvy jsou právě trendy a zkuste je ve vaší kuchyni využít tak, abyste se v ní cítili dobře.

Nový textil

Nové záclony, závěsy či podsedáky na židlích dokončí celou proměnu. Vyberte takové, co ladí s celkovým pojetím kuchyně a dodají jí potřebný drive. Prostě ať vyniknou jako pověstné třešničky na dortu.

Tags : jak proměnit kuchyňnová kuchyň levněrekonstrukce kuchyněrenovace kuchyně

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku