close
soft-photo-woman-man-bed-with-phone-fruits-top-view-point-female-male-legs-couple-warm-woolen-socks_155003-21534

Samostatné ponožky – to je klasický problém v každé rodině. Průzkumy ukázaly, že se ztrácí až 15 ponožek ročně, což je průměrně neuvěřitelných 1200 ponožek za celý život! Nicméně fámy o tom, že ponožky se ztrácí v pračce, je dávno vyvrácen.

Nejčastěji samostatné ponožky zapadají třeba za nábytek nebo jsou prostě spojeny s podobnými do páru. Pokud máte doma spoustu ponožek, které nemají svého kamaráda, můžete je využít. Poradíme vám, jak.

Utěrka na prach

Pokud se vím ponožka vejde na ruku, je to nejlepší pomocník při úklidu domácnosti. Nejenom, že s nimi jednoduše utřete prach, hodí se také k otírání podlahových lišt, okenic, lamel žaluzií, stropních ventilátorů, a dokonce i pokojových rostlin. V garáži vám pomohou s leštěním laku na autě. Také se skvěle vyhnete bakteriím na ruce tak, že ponožku sundáte naruby a vyhodíte, nebo operete.

Psí tlapky

I vaši domácí mazlíčci mohou mít z samostatné ponožky profit. Pokud se vrátí z procházky špinavý, navlečte si ponožku na ruku, otřete mu tlapky a další špinavá místa. Stejně tak když si s nimi hrajete – házíte míček či frisbee, použijte na ruku ponožku. Všichni víme, jak se tyhle hračky vrací celé od slin.

Suchá kůže

Máte problém se suchou a popraskanou kůží na rukou nebo nohou? Jedním z nejlepších způsobů, jak pokožku ozdravit, je natřít postižené místo vhodným hydratačním krémem nebo vazelínou předtím, než se večer uložíte k spánku, a poté ho přikrýt ponožkou. Ta zabrání, aby se pleťová voda nebo mast dostala na lůžkoviny, a navíc pomůže pokožce lépe vstřebat hydratační prostředek.

Uvolnění svalů

Všichni víme, jak je nepříjemné, když máme kdekoli na těle zatuhnutý sval, na něhož nemůžeme pořádně dosáhnout. V tomto případě stačí použít dlouhou ponožku, do níž vložíme tenisový míček a konec zauzlujete. Najděte si tvrdý povrch, například zeď nebo dveře, pak si ponožku přehoďte přes rameno a míček umístěte nad zatuhlý sval na zádech. Zatlačte na míček a pohybujte jím po celé ploše uzlu, abyste tento sval rozvinuli.

Dětské hračky

Ponožkové loutky už vyráběly naše babičky po staletí. Nicméně nebyly tvořeny ze samostatných ponožek. Stačí vzít jedno ponožku, přidat na ni různé ozdoby, jako jsou vlasy, oči, nos, ústa – a jednoduše si tak vytvoříte krásnou loutku.

Průvan

V dnešní době drahých energií je potřeba v zimě utěsnit veškeré prostory, jimiž by mohlo unikat teplo. Nejčastěji to bývá spárou pod dveřmi. Naplňte samostatnou ponožku například sušenými fazolemi, popcornovými zrny či tuhou vatou, zašijte ji a vložte ke spodní straně dveří. Popcorn či fazole jsou nejlepší volbou, jelikož ponožku bezpečně zatíží.

Míčky do sušičky

Mnoho z nás používá míčky do sušičky, které nechají prádlo pěkně nadýchané. Nejčastěji se vyrábí z plastu či gumy – a bezpečně se odrážejí od bubnu mezi vaším oblečením. Bojují také proti statické elektřině a pomačkání, změkčují oblečení a načechrávají ho. Problém je, že jsou obvykle zbytečně drahé, když si je můžete jednoduše vytvořit doma s pomocí samostatné ponožky.

Složte jednu ponožku do malé kuličky a pak ji položte na druhou ponožku. Poté srolujte první ponožku do druhé a přetáhněte přes ni manžetu, abyste vytvořili větší kouli. O něco jednodušší způsob, jak vyrobit míček do sušičky, je vhodit tenisový míček do staré ponožky a zajistit její horní část.

Pokud dáváte přednost míčkům do sušičky zakoupeným v obchodě, můžete ještě použít zbytek ponožky k čištění míčků do sušičky. Jednoduše vložte míčky do několika ponožek, zavažte jejich vršky a vhoďte do pračky.

A jak využíváte samostatné ponožky vy?

Zdroj foto: www.freepik.com

Komentáře k článku