close
Nízkoenergetické domy jsou co do stylu velmi variabilní /
Nízkoenergetické domy jsou co do stylu velmi variabilní /

Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli nejsou vaše výdaje za energie zbytečně vysoké? Energetická náročnost budov je dnes tématem číslo jedna a není se čemu divit. Energie zdražují každý rok a tak se jedná o poměrně výraznou položku v našich rozpočtech. Jistě se tedy vyplatí plánovat. U starších domů se doporučuje výměna starých oken za plastové, popřípadě zateplení budov. Zabráníte tak únikům tepla a ušetříte. Nejlepší je však myslet na energetickou náročnost již při stavbě domu. Mnoho firem dnes nabízí nízkoenergetické domy, které nabízí veškerý potřebný komfort a zároveň nabízí ekologičtější způsob bydlení. Postavit si nízkoenergetický dům se vám zkrátka vyplatí.

Pokud tedy plánujete stavbu nového domu, rozhodně se informujte o možnostech nízkoenergetických staveb. Oproti klasickým novostavbám ušetříte na vytápění domu tisíce korun každý rok. Sníží se vaše náklady na vytápění, sníží se tepelné ztráty, což je velmi šetrné k okolnímu životnímu prostředí, vaše topná sezóna bude kratší, atd. Výhody rozhodně převažují. Jedinou nevýhodou jsou vyšší náklady na stavbu domu. Ty se vám však vrátí v opravdu krátkém čase. Je důležité myslet dopředu a spočítat si, která varianta se vám skutečně vyplatí. Nízkoenergetický dům také přesně definuje naše legislativa. Nemůže se vám tak stát, že vám stavitel bude tvrdit, že určitý typ domu je nízkoenergetický, i když ve skutečnosti nebude.

Rádi byste se dozvěděli o nízkoenergetických domech více podrobností? Dočíst se je můžete na internetové adrese www.stavex.cz/rodinne-domy/nizkoenergeticky/. Po přečtení těchto informací se jistě rozhodnete právě pro nízkoenergetický dům. Dnes je vysoké procento novostaveb stavěno právě v této úpravě. Myslete na budoucnost a investujte do svého bydlení. Rozhodně se vám to vyplatí. Stavební společnost Stavex vám postaví nízkoenergetický dům podle vašich představ.

Tags : energieúspora

Komentáře k článku