close
aroma

Vánoční, pohodovou či romantickou atmosféru si můžete doma nastolit nejenom s pomocí bytových doplňků a vhodně zvolených dekorací, ale také díky vůním. Jak na to? Existuje hned několik možností, jak svůj domov zahalit do podmanivé vůně.

Zapalte si vonné svíčky

První možností, jak svůj domov zahalit do magické vůně, jsou vonné svíčky. Stačí si vybrat vůni, která vás něčím oslovuje a kterou byste se chtěli obklopit. Samozřejmě si dejte pozor i na to, kam svíčku položíte. Místům v blízkosti záclon, topení a hořlavých materiálů se vyhněte obloukem.

Nestárnoucí aromalampy

Kromě vonných svíček můžete interiér provonět také s pomocí aromalamp. Stačí si vybrat takovou, která se nejlépe hodí do vašeho interiéru, dovnitř vložit čajovou svíčku a nahoru nalít vodu smíchanou s vonným olejem, případně si pořídit vosk, jenž se působením tepla rozpustí a zahalí váš domov příjemným aroma.

Co tahle vonné tyčinky?

Milujete vůni vonných tyčinek a pociťujete, že na vás mají zklidňující efekt? Pokud vlastníte i speciální stojánek, do kterého vonnou tyčinku jednoduše postavíte, máte vyhráno. Následně svůj domov můžete zahalit do vůně santalového dřeva, vanilky, jasmínu či cypřiše. Věděli jste, že vonné tyčinky můžete dokonce využít i ke speciálním účelům?

  • Levandule a citron jsou vhodné pro očistu celého bytu.
  • Potřebujete-li se soustředit, ať už na práci či třeba na cvičení, zapalte si vonnou tyčinku s příchutí skořice či orchideje.
  • Chcete-li si zklidnit mysl meditací, skvělou společnicí vám bude vůně lotosu a santalového dřeva.

Pořiďte si moderní difuzér

V mnoha obchodech jsou k vidění také difuzéry, které mají atraktivní vzhled a kromě toho, že váš dům provoní od podlahy až po střechu, mají také estetický význam. Podle způsobu použití rozlišujeme dva typy difuzérů:

  • První typ je nutné naplnit vodou a esenciálním olejem.
  • Druhý typ se plní pouze esenciálním olejem.

U obou typů buďte opatrní při dávkování vůně. Kdyby vám ujela ruka, mohla by být vůně až příliš intenzivní, a dokonce i trochu nepříjemná. Difuzéry je možné pořídit i ve variantě s dřevěnými tyčinkami, díky kterým se vůně odpařuje po místnosti.

Sáhněte po vonném spreji do interiéru

Nevybrali jste si žádnou z předchozích možností, ale i přesto se chcete doma obklopit příjemnou vůní? Sáhněte po spreji do interiéru. Tím nemáme na mysl klasický sprej na toaletu, ale skutečně interiérový sprej, které ve své nabídce mají i oblíbené světové kosmetické značky. Jejich výhodou je to, že mají okamžitý účinek. V případě, že si chcete ušetřit čas strávený neustálým rozstřikováním spreje po místnosti, můžete si pořídit domácí vůni se spínačem, která v nastaveném intervalu distribuuje vůni do okolí. Tyto varianty jsou hojně využívány zejména v koupelnách, ale v nabídce vůní lze najít i takové, které jsou do interiéru jak stvořené.

Vyzkoušejte speciální vonné kameny

Další možností, jak svému domovu propůjčit příjemnou vůni, jsou vonné kameny. Možná jste je již někde viděli. Na první pohled vypadají zcela obyčejně a samy o sobě nevydávají žádnou vůni. Stačí je ovšem pokapat vonným esenciálním olejem a během chvilky je možné si povšimnout toho, že s pomocí kamenů skutečně dojde k provonění celého interiéru.

Zahalte svůj domov do příjemné vůně podle svého výběru a dovolte jí, aby pohladila vaše smysly, pomohla vám se uvolnit či třeba se lépe soustředit. Účinky vůní na tělo jsou totiž mnohem větší, než si možná myslíte. Jakou vůni a způsob jejího uvolňování do okolí si zvolíte, záleží pouze na vás. Podlehnete tradičním vonným svíčkám a tyčinkám, sáhnete po moderním difuzéru nebo vsadíte na netradiční vonné kameny?

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : atmosféravánocevůnězima

Komentáře k článku