close

Dveře patří mezi základní prvky rodinných domů, bytů, ale i chat či chalup. V dnešní době se můžeme setkat s bohatou nabídkou. Vchodové dveře, interiérové dveře, ale i balkonové dveře mají mnoho podob, liší se nejen svým designem, ale i materiálem, ze kterého jsou vyrobeny.

Na vchodové dveře je kladeno spousta požadavků /
Na vchodové dveře je kladeno spousta požadavků /

Rozhodnete-li se pořídit nové vchodové nebo balkonové dveře, je třeba promyslet hned několik variant, zvážit klady a zápory toho či onoho materiálu a na základě uvážení vybrat takové dveře, které budou mít největší efektivitu, ale i zalíbení. Pro maximální spokojenost doporučujeme oslovit společnost Artokna s.r.o.

Plast, hliník nebo dřevo?

Největší pozornost by měla být kladena hned v úvodu na materiál, ze kterého jsou dveře vyrobeny. Mezi nejrozšířenější patří plast, hliník a dřevo. Plastové dveře představují moderní zpracování se zárukou dlouholeté životnosti. Plast je oblíbený mimo jiné i pro své téměř nulové požadavky na údržbu a výborné izolační schopnosti. Plast je materiál, který je vysoce variabilní, snadno se přizpůsobí mnohým nárokům a požadavkům co do rozměrových vlastností.

Hliníkové dveře jsou potom dalším osvědčeným standardem, po kterém sáhne celá řada majitelů domácností. Hliník působí moderním a komfortním dojmem. Představuje o něco vyšší nároky na údržbu.

Vyberte si takové dveře, které vás zaujmou /
Vyberte si takové dveře, které vás zaujmou /

Dřevěné vchodové dveře jsou i nadále standardem, se kterým se můžeme setkat nejčastěji. Dřevo patří mezi nejstarší stavební materiály, má svou tradici a celou řadu výhod. Dřevěné dveře jsou k mání v takřka nekonečné paletě imitací. Dřevo je možno kombinovat s jinými materiály, například se sklem, ale třeba i s kovovými prvky. Dřevěné vchodové dveře jsou stylové, hodí se do většiny domácností. Dřevo je třeba pravidelně udržovat, v případě, že je to dodrženo, tak může i tento materiál nabídnout vysokou životnost a s tím spojenou výslednou spokojenost.

Vchodové dveře doporučujeme vybírat i s přihlédnutím na balkonové dveře. Měly by k sobě ladit, nesmí v žádném případě působit jakkoliv kontraproduktivně. Je třeba si všímat i celkové podoby jak interiérových, tak i exteriérových prostorů bydlení. Své sehraje i subjektivní názor na designovou představu jednotlivých spolubydlících. Řiďte se hlavně sami sebou, důležité je, co se vám líbí, podívejte se na web http://www.artokna.cz/ a proměňte tvář vašeho bydlení!

Tags : dveře

The author Bydlení21.cz

Leave a Response