close

Ať už zařizujete v podkroví jeden či dva pokoje nebo celý byt, tento zajímavý atypický prostor potřebuje promyšlené a pečlivě volené vybavení, aby byl výsledek útulný a hlavně pohodlně obyvatelný. Díky bočnímu zkosení musíme důkladně měřit a využít maximálně každého místečka, celkový dojem ale nesmí být v žádném případě stísněný a přeplněný.

shutterstock_270318014

Bydlení mezi trámy je originální ale limitující

Zdravé ošetřené, případně i namořené trámy jsou velmi dekorativním prvkem v moderním i retro interiéru, pokud si dáme tu práci a do zařízení podkroví ho vhodně zakomponujeme. Obvykle jsou totiž trámy přesně tam, kde by měla být kuchyňská linka nebo vana, nebo stojí přesně uprostřed místnosti.

Zatímco v prostoru si s nimi lehce poradíme, jestliže jsou ale v místě, kde jedině je možné postavit skříně, je nutné při výrobě nábytku na míru počítat s rozměry mezi jednotlivými trámy. Chce to představivost a značnou dávku kreativity, ale výsledek stojí za to.

Myslete na dostatečnou výšku na frekventovaných místech

Se skosením stěn se v podkroví tak nějak počítá, pokud je ale stěna nižší než 90 cm, zvažte instalaci předstěny (stačí sádrokarton). Šikmé stěny přímo vybízí k nábytku vyrobenému na míru, ať už je to v kuchyni nebo v obýváku. Pokud jde o ložnici, nižší strana obvykle zařizuje komodami a prádelníky, případně na tu stranu můžeme dát postel. Na šikmé straně je možné zařídit i pracovnu, nad sedícím člověkem by ale mělo být dost místa k bezpečnému vstávání ze židle.

Arkýře poskytnou kouzelná zákoutí

Jestliže je střecha domu členitá a nabízí také arkýře a jiné niky, využijte je k posezení s knihou, jako jídelní kout nebo pracovnu. Díky lepšímu nasvícení přirozeným světlem jsou vhodné na činnosti, na něž je třeba dobře vidět. Zároveň tento ohraničený prostor působí intimně a romanticky, takže stolek a dvě křesílka pro posezení ve dvou je velmi vhodnou variantou.

Podkrovní bydlení se těší velké oblibě a patří k tomu největšímu luxusu. Pokud se vám povede ho citlivě zařídit, bude to bydlení opravdu komfortní a pohodlné.

Tags : jak zařídit podkrovípodkroví
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response