close
kolaudace

Je to tady – váš známý vás pozval na kolaudační večírek, ale vy máte jedno velké dilema. Co mu koupit? Vyberte si z našeho seznamu nápadů a dejte hostiteli či hostitelce tak jasně najevo, že se z nového bydlení radujete společně s nimi.

Příbory a jídelní soupravy

Příbory jsou jistě užitečným dárkem, který rozhodně nezůstane zavřený v šuplíku. Všichni víme, jak se příbory rády ztrácejí, hlavně pokud máte doma malé děti. Vybrat můžete elegantní značkovou jídelní soupravu nebo klasický příborový set. Je to jednoduše krásný dárek, nad kterým nemusíte ani příliš přemýšlet.

Svítidla

Perfektní způsob, jak rodině zútulnit nový domov, je darovat například teplou lampu, která se hodí k jejich interiéru. Svítidla mohou vytvořit útulnou a pohodovou atmosféru nejenom na večírku. Svítidla jsou univerzálním dárkem, který se hodí pro různé věkové skupiny. Vyberte keramickou stolní lampu pro tradiční domov nebo vysokou kovovou stojací lampu pro domov s moderním interiérem. Pokud tedy máte představu o interiéru nového domova, je to skvělý dárek, který můžete zakoupit.

Elektrické spotřebiče

Elektrické spotřebiče jsou bezesporu velice praktickým dárkem. Pro milovníky kávy určitě pořiďte kávovar. Na trhu je mnoho různých typů kávovarů, od jednoduchých kávovarů na filtrovanou kávu po sofistikovanější espresso stroje. Pro ty, kteří rádi vaří a pečou, je praktickým dárkem mixer nebo kuchyňský robot. Milovníkům zdravé stravy se trefíte do vkusu se smoothie makerem, který jednoduše připraví zdravé nápoje.

Dekorace

Při výběru dekorací buďte raději obezřetnější. Je třeba znát přesný vkus obdarovaného i styl nové domácnosti. Jaké dekorace vybrat?

  • obrazy nebo rámy na fotografie
  • dekorativní zrcadla
  • květináče
  • vázy a dekorativní mísy
  • dekorativní polštáře a deky
  • keramika a sochy

Rostliny

I při výběru rostlin musíte zvážit předem jisté otázky. Každá rostlina totiž vyžaduje jinou péči. Proto pro hodně zaměstnané lidi nejdou vhodné rostliny, které vyžadují mnoho péče. Pokojové rostliny, jako jsou kaktusy, sukulenty, filodendrony, nebo orchideje jsou nejčastější volbou, jelikož jsou obvykle nenáročné na péči a mohou růst v různých podmínkách.

Rostliny, které vyžadují málo světla, jako jsou zamiokulkasy, aglaonemy, nebo dracény, mohou být vhodné pro domácnosti s omezeným přístupem k přirozenému světlu. Na druhou stranu do prosvětlené domácnosti se hodí rostliny jako jsou pelargónie, sukulenty, nebo citrónovníky.

Pro hospodyňky můžou být originálním dárkem bylinky jako jsou petrželka, bazalka, nebo měsíček. Ty mohou být pěstovány v květináčích nebo na zahradě.

Sklenice na pivo a víno

Sklenice na pivo a na víno jsou praktickým a užitečným doplňkem do každé domácnosti. Každý při večerní chvilce klidu ocení originální sklenici na svůj oblíbený nápoj. Tyto sklenice mohou být také estetickým doplňkem do domácnosti. Navíc tyto sklenice můžete použít hned na kolaudační oslavě.

Potraviny a alkohol

Potraviny jsou sice dárkem, který si obdarovaný nezachová, ale jistě jej potěší. Nejčastější volbou jsou dárkové koše, které nejčastěji obsahují různé druhy potravin, jako jsou čokolády, ovoce, sýry, víno, ořechy, salámy, nebo sušené ovoce. Koše bývají dekorativně zabaleny a také jejich obsah můžete přizpůsobit vkusu a preferencí obdarovaného.

Nesmíte také zapomínat na kvalitní alkohol, který je součástí každé, nejenom kolaudační party. Láhev dobrého vína nebo lahodného alkoholu prostě nesmí chybět. Vždy si ale raději předem zjistěte, jaký druh alkoholu obdarovaný preferuje.

Zdroj foto: www.freepik.com

Zdroj textu: www.housebeautiful.com, www.apartmentguide.com

Tags : kolaudaceoslava

Komentáře k článku