close

Kuchyňský robot je neocenitelný pomocník, který nám ulehčí mnoho práce při přípravě jídel. Na trhu existuje velká řada modelů s nepřeberným množstvím funkcí: hnětení, krájení, míchání, šlehání, mixování, strouhání a to zdaleka není vše. 

Již podle zmíněných funkcí lze s jistotu říct, že kuchyňský robot dokáže nahradit a kombinovat několik přístrojů najednou. Ovšem, ne každý disponuje všemi funkcemi. A tak se může být obtížné vybrat si toho správného kuchyňského parťáka. 

Funkce a výbava 

Při výběru se zaměřte na to, jaké funkce budete od přístroje očekávat. Kuchyňské roboty jsou vybaveny jak základními funkcemi k mísení těsta, tak spoustou dalších nástrojů a doplňkových funkcí na méně obvyklé činnosti. Do základní výbavy obvykle patří kromě mísy také různé druhy nástavců: šlehací balonové metly, míchací metly a hnětací háky. Dále mohou být v příslušenství k robotu přídavné nástavce na sekání, krájení a strouhání. V základní výbavě občas najdete i mlýnek na maso a ořechy. 

K těm bonusovým funkcím patří například nástroj na přípravu domácích těstovin, nebo doplňkový nástroj na výrobu domácí zmrzliny. Méně obvyklý bývá lis na lisování a odšťavňování ovoce a zeleniny.

Při práci s robotem oceníte pulzní spínač a regulaci rychlosti. Pulsním spínačem můžete  bez nastavení spínat robot na krátký čas (například při sekání) a plynulou regulací rychlosti zase šetříte motor přístroje. Pokud přemýšlíte nad koupí kuchyňského robota, můžete využít slevy na Electronic-star.cz a ušetřit několik desítek korun.

Co je ještě dobré vědět

Čím vyšší má robot příkon, tím větší je jeho výkon, tedy lépe pracuje. Při výběru začínejte nejméně na příkonu 500 W, který je ideální pro jednodušší roboty. Roboty s více funkcemi by měly mít příkon nejméně 1000 W.

Objem nádoby je dostupný v rozmezí od 0,3 l do 6,7 l. Pro rodinu se hodí nádoba o objemu okolo 3 až 4 litrů, menší jsou spíš pro jednotlivce, ty větší pak do gastro provozoven.

Nezapomínejte ani na bezpečnost a při výběru se zaměřte na to, zda má kuchyňský robot bezpečnostní pojistkou, protiskluzové nožičky a pojistku proti přehřátí motoru. 

Tags : kuchyňský robotmultifunkční robot do kuchyněpříslušenství k robotu

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku