close
Spolupráce

Jak vybrat sáčky do luxu, když jste alergik nebo máte domácího mazlíčka?

Sbag eko

Značka Electrolux společně s Phillipsem dodávají pro své domácí vysavače shodné sáčky nesoucí označení s-bag. Staly se tak pravděpodobně nejprodávanějšími sáčky na světě – jak to také značky říkají ve svém propagačním sloganu.

Poradíme vám, jak se v těchto sáčcích zorientovat a jak vybrat ten správný.

Dělení podle materiálu

V nabídce naleznete dvě základní provedení 

  • z vícevrstvého filtračního papíru
  • z netkané textilie

Filtrační papír

Klasika používaná dlouhá léta, je ale postupně nahrazována novými materiály s lepšími vlastnostmi, jako vyšší pevnost, lepší filtrace a delší životnost.

Základní sáčky z filtračního papíru nesou označení s-bag E200 a můžete je zakoupit jak v malém balení po 5 kusech, nebo v mega balení po 15 kusech. 

Sáčky z netkané textilie 

Nesou označení s-bag e20x – číslice na konci určuje speciální úpravu materiálu sáčků.

Základem je sáček s označením E201B Classic Long Performance z bílé netkané textilie. 

Výrobce udává o 50 % delší životnost než u papírových sáčků. Samozřejmostí je větší balení s označením E201M, které obsahuje 12 textilních sáčků.

Speciální řadu tvoří sáčky, u kterých je netkaná textilie uzpůsobena pro specifickou potřebu:

Sáčky s-bag pro alergiky

Tyto sáčky nesou označení E206B a vyznačují se vyšší filtrační schopností, a to až ve třídě EPA10 – zachytí pyl, prach, roztoče, alergeny z roztočů a kočičí alergeny o velikosti 1 mikron (15krát menší než průměr lidského vlasu). Úroveň filtrace je přínosem pro lidi trpící astmatem a alergií.

Sáčky s-bag pro chovatele domácích mazlíčků

Pokud máte doma kočičku nebo pejska, určitě znáte stav, kdy po pár vysáváních začne výstupní vzduch z vysavače silně zapáchat. Způsobují to bakterie žijící na chlupech domácích zvířat. Sáčky s-bag E203B jsou doplněny speciální vrstvou zabraňující průchodu těchto pachů mimo sáček.

Ekologické sáčky s-bag

Tyto sáčky jsou vyrobeny z nebělených rozložitelných materiálů – kukuřičného škrobu, přírodního kaučuku a recyklované lepenky. Nesou označení E212B Green. Pro ohleduplnost k ekologii ideální řešení.

Sáčky s-bag pro vysavače UltraOne

V sérii s-bagů nalezneme jednu výjimku – tou jsou sáčky pro vysavače Electrolux UltraOne a některé typy Philips Performer. Tyto sáčky mají oproti klasickým s-bagům větší objem. Klasický s-bag má objem 3,6 litrů, typ E210S má objem 5 litrů a je navíc stranově otočený o 90°. Příruby jsou ale u obou typů shodné. Ve vysavači UltraOne použijete i klasické s-bagy z netkané textile s menším objemem, ale oberete se o objem sáčku.

Originál nebo alternativa?

Díky tomu, že jsou s-bagy dobře prodejné, je samozřejmé, že je vyrábí každý výrobce sáčků. Proto si můžete vybrat z velkého množství alternativních výrobců a samozřejmě i za nižší ceny. Jen je dobré vybrat ověřené dodavatele, aby sáčky dosahovaly vysoké kvality a nedošlo k jejich prasknutí a následné možnosti zanesení / poškození motoru.

EKO na druhou

Pokud chcete ušetřit jak svou peněženku, tak přírodu, využijte jedinečnou nabídku ekologického a ekonomického balení sáčků s-bag. Získáte nejen větší množství kvalitních alternativních sáčků za jedinečnou cenu, ale pomůžete přírodě tím, že budete objednávat méně často a v balení nenaleznete žádné plasty. Sáčky jsou baleny pouze v kartonu, bez použití dalších plastů.

Nejste si výběrem jisti?

Pokud chcete mít jistotu, že dané sáčky budou pasovat přesně k vašemu vysavači, využijte průvodce výběrem příslušenství. Stačí mu říct výrobce vysavače a pak jeho typ – průvodce vám vybere to správné příslušenství. A to nejen sáčky, ale i filtry hubice nebo třeba hadice pasující právě k vašemu domácímu pomocníkovi.

Autor Jaroslav

Komentáře k článku