close
91_1

Vybrat si novou matraci určitě není tak jednoduché, jak se spousta lidí mylně domnívá. Rozhodně nestačí jen přijít do obchodu, na jednu matraci ukázat prstem a následně si svůj úlovek odnést domů. Ne, takhle to bohužel nefunguje. Matrace je nejdůležitější částí postele, ve které během spánku strávíte třetinu vašeho života. Proto je nesmírně důležité věnovat jejímu výběru dostatek času a vybírat skutečně pečlivě. Vyberete-li si správně, může vám nová matrace pomoci vyřešit problémy se spánkem, kterými trpí spousta lidí, ačkoli to nepřiznají nahlas. Spánek je důležitý nejen pro vaší psychickou, ale i fyzickou stránku a pokud v tomto ohledu strádáte, budíte se rozlámaní a rozmrzelí, projeví se to na celém dni – a to je špatně.

Správná volba materiálu

Výběr správné matrace je základem ke spokojenému spánku /
Výběr správné matrace je základem ke spokojenému spánku /

Materiál je jeden z nejdůležitějších kritérií, na která byste měli zaměřit svou pozornost. Existuje jich mnoho a vybrat mezi nimi ten pravý není tak jednoduché – pouhým pohledem si pohodlí, komfort a plnohodnotný spánek určitě nezajistíte. Nejčastější materiály jsou:

  • pružinové matrace
  • latexové matrace

Pružinové matrace si drtivá většina lidí spojí s nepohodlím a pružinami, které vás během spánku píchají do zad.  Tak těmto dobám dávno odzvonilo, současné moderní pružinové lůžko je konstruováno tak, aby vám zajistilo co možná nejkvalitnější spánek. Pružiny jsou chráněny speciální vrstvou, která jim zabraňuje průniku ven.

Latexové matrace jsou stále oblíbenější a mnoho lidí si svou postel bez tohoto materiálu neumí představit. Vyznačují se tím, že jsou hypoalergenní, mají velice dobrou elastickou schopnost a výborné ortopedické vlastnosti.

Rozměry zaručují pohodlí

Spousta lidí již přišla na to, že postel rozhodně netvoří jen polštář a peřina, a že jejich kvalitní spánek vyžaduje mnohem více. Nejen materiál hraje důležitou roli, je třeba hledět i na rozměry, které jsou základem pohodlí během spánku. Obecně platí, že by délka vaší matrace měla přesahovat vaší délku alespoň o 20-25 cm. Jedině tak bude váš spánek komfortní. Můžete vsadit na klasiku v podobě 90 cm jednolůžka, dát přednost letišti o šířce jedné matrace 80 cm, nebo zvolit trefu do černého, kterou jsou prostornější jednolité matrace o rozměrech 140 x 200 cm. Nevyhovuje-li vám ani jeden rozměr, můžete využít nabídky matrací na míru.

Chcete-li mít jistotu kvalitních matrací, doporučujeme zavítat na webové stránky českého prodejce matrací Mabo, který se prezentuje na adrese matrace-mabo.cz – zde si rozhodně vyberete!

Tags : matracepostele

Komentáře k článku