close

Kdo by se občas rád nenechal hýčkat proudy vody, které příjemně masírují tělo a neužil si s chutí příjemný relax v bublinkové lázni. Pokud patříte k těm, kdo si rádi dopřávají odpočinek ve vířivce, je na čase si jednu domů pořídit. Abyste si vybrali správně, přinášíme i my pár užitečných rad.

Než se začnete koukat po jakékoliv vířivce, je dobré si ujasnit,  jak velká by asi měla být, kolik osob ji bude užívat, jestli mezi nimi budou i malé děti. Podle toho můžete vybrat velikost vířivky a její členění (počet a výška sedátek). Další důležitý krok je vybrat vhodné místo, kde bude vířivka stát. Jestliže se rozhodnete pro přemístitelnou vířivku, berte v úvahu její hmotnost, kvůli případnému přenášení. Tím máte stanoveny základní parametry, dál zbývá vybrat podle technických vlastností.

Druhy vířivek

Vířivku nemusíte mít jen na zahradě, můžete si zvolit variantu vany v koupelně, takže si příjemnou vodní masáž  můžete vychutnávat v klidu a samotě vaší koupelny. Pokud dáte přednost venkovní vířivce, můžete volit mezi modely z pevných materiálů nebo si můžete pořídit nafukovací. Nabízí se vám také možnost mít ji zabudovanou v zemi, podobně se pod úroveň terénu zapouští bazén.

Na trhu jsou k dostání vířivky s pevně formovanými sedáky, které mají předem určený tvar a směr trysek, nebo s měkkou vnitřní částí, u nichž můžete nastavit směr trysek. Měkkou vnitřní část ocení hlavně děti, kterým vznikne větší prostor na hraní.

Provoz a životnost

Před koupí vířivky si zjistěte, na kolik vás vyjde její provoz. Rozhodně neplatí, že když si pořídíte levnou vířivku, bude mít také levný provoz.  Náklady se odvíjejí od technologie ohřevu, typu čerpadla, izolace i příkonu. Často se stává, že dražší model vířivky má levnější provoz než o půlku levnější vířivka. S tím je samozřejmě spojená i životnost. Když investujete větší částku, je dobré vědět na jakou dobu.

 

Tags : jacuzzivířivka

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku