close
kuchyň

Jak vylepšit vzhled nudné kuchyně? Pokud je váš kuchyňský prostor trochu jednotvárný nebo unavený, pravděpodobně jste si tuto otázku položili už několikrát. Ale naštěstí existuje řada stylových řešení, která lze opravdu snadno realizovat, aniž byste museli provádět nákladnou přestavbu.

Nahraďte horní skříňky otevřenými policemi

Otevřené regály v kuchyni jsou dobrým nápadem, jak do ní vnést osobitost pomocí hezkých objektů a výstavních předmětů. Můžete zde vystavit kousky, které v kuchyni používáte – například keramiku, misky a lžíce, stejně tak dekorativní předměty jako jsou vázy, umělecká díla a rostliny, které prostor jednoduše zútulní.

Kde je také nejlepší místo na kuchařky a další knihy? Klidně si z kuchyně udělejte malou knihovnu. Je to stylové řešení otevřeného prostoru.

Vyměňte kování a vzhled skříněk

Jedním z nejjednodušších a zároveň nejefektivnějších způsobů, jak dodat nudné kuchyni na zajímavosti, je vyměnit stará kování za efektní nové náhrady. Také dřevěným skříňkám můžete dát zcela nový nádech jednoduše – novým nátěrem. Bílá barva je velice trendy v oblasti kuchyní. Není sice nejpraktičtější, ale bílá kuchyň je prostě klasika. Doplňte bílou barvu rustikálním mosazným kováním v bronzové nebo tmavě kovové barvě.

Přidejte středový prvek na ostrůvek

Ať už je to nadměrná váza s velkými větvemi, svazek květin nebo mísa na těsto s ovocem, středový prvek kuchyňského ostrůvku může váš prostor skutečně pozvednout. A pokud nemáte kuchyňský ostrůvek, jednoduše tento prvek umístěte do středu jídelního stolu. Pokud si myslíte, že se jedná o nepraktickou věc, uvědomte si, jak často u jídelního stolu sedíte, a jak často kolem něj jenom chodíte. Jistě bude efektivnější tento prvek občas přesunout, když se u jídla sejdete celá rodina. Po zbytek času bude zdobit a ozvláštňovat vaši kuchyň.

Využijte rostliny

S pomocí rostlin můžete nudné kuchyni okamžitě dodat na zajímavosti.  Ať už se jedná o samostatný kus, výrazný stojan s větvemi nebo množství malých rostlin v květináčích, zeleň vaši kuchyni oživí. Čím více zeleně bude ve vaší kuchyni, tím působivěji vypadá vstup do místnosti. Rostliny jsou sice náročnější na údržbu, ale opravdu stojí za námahu.

Umělecká díla

Umělecká díla byla možná tradičně více spojována s obývacím pokojem nebo jídelnou, ale přidávání umění do kuchyně je postupně rostoucím trendem, který zdůrazňuje skutečnost, že kuchyni nyní vnímáme také jako obytný prostor, na rozdíl od pouhého funkčního.

Kuchyň je často místem zábavy a společenského setkávání, a proto by měla být zařízena a doplněna stejným způsobem jako ostatní místnosti ve vaší domácnosti. Umění dodává domovu velmi osobní nádech a dokáže navodit intriky a atmosféru tak.

Osvěžte kuchyň barvami

Přidání barev do kuchyně je skvělý způsob, jak vytvořit živější a zajímavější prostředí. Změna barvy stěn je jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů, jak přidat barvu do kuchyně. Vyberte si hlavně takovou barvu, a která bude dobře ladit s ostatními prvky v kuchyni, ať to nepůsobí jako pěst na oko. Také závěsy a doplňky, jako jsou utěrky, ubrusy, podložky, hrníčky, talíře nebo nádobí mohou mít velký vliv na vzhled kuchyně.

Pokud si troufáte na malou rekonstrukci, změňte vzhled kuchyňské linky pomocí barevných obkladů nebo dlaždic. A pokud se do tohoto kroku nechcete pouštět, stačí přidat barevné lampy nebo lustry, které dodají kuchyni teplé a útulné světlo a zároveň přidají nádech barvy.

Zdroj foto: www.freepik.com

Zdroj textu: www.idealhome.co.uk

Tags : rekonstrukce

Komentáře k článku