close
no thumb
Dušičkové věnce mohou nabývat různé tvary a velikosti /
Dušičkové věnce mohou nabývat různé tvary a velikosti /

Začátek listopadu je již od nepaměti spojován s úctou a svátkem všech zemřelých. Mnohem více, než v celém průběhu roku, se tak vydáváme na hřbitovy, abychom vzpomněli na ty, které už bohužel nejsou mezi námi. Zapálíme jim svíci a zajisté i vyzdobíme jejich hrob. Velmi často přineseme květiny a dušičkové věnce v nejrůznějších variacích.

Dekorace můžeme zakoupit v mnohých květinářství nebo i v supermarketech, ti zručnější z vás si však dokážou i ledacos vyrobit sami. Jak vyrobit dušičkový věnec? Není to nic složitého, chce to hlavně trpělivost a trochu představivosti. Pro hrubou inspiraci doporučujeme použít fotky z internetu, klidně i nějaké obecné postupy. V každém případě však uplatněte vaši kreativitu a subjektivní vkus. Základem věnce je obvykle polystyrénové kolo, které tvoří pevnou konstrukci. Do něho se potom buď připichují, nebo drátují jednotlivé dekorační prvky. Vystačíte si i s tím, co najdete v přírodě. Jde zpravidla o větve jehličnanů, dále potom šišky, jeřabiny a jiné plody. Použít můžete i umělé květiny. Dušičkový věnec je tedy stejně jako výroba adventního věnce, celkem jednoduchá záležitost!

Nezapomínejte ani na výzdobu domácnosti

K veselejší podzimní atmosféře stačí málo /
K veselejší podzimní atmosféře stačí málo /

Dušičkovou výzdobu však není zapotřebí limitovat pouze na hřbitov. Něco podobného si můžete udělat i u vás doma. Dejte tedy stereotypům vašeho mnohdy nudného interiéru, ale i exteriéru bydlení sbohem.

I zde si toho můžete opravdu hodně sami vyrobit. Jedná se v podstatě o typ podzimní výzdoby, takže se budou opět hodit nějaké větvičky, dále potom i listí, či pozdní lesní plody v podobě jeřabin či jiných bobulí. K této atmosféře se budou hodit i svíce anebo třeba dekorační dýně. Představivosti se meze nekladou! Dušičková nálada tak může vydržet téměř až do Vánoc, kdy se potom o slovo přihlásí další typická výzdoba!

Tags : design

Komentáře k článku