close
NlvqP6RMYtgtJR_BAaxYJp6j_bE5NmaqrLlvF3136ys

Množství, především majitelů menších bytových jednotek se setkává s velkým problémem, kterým je malá koupelna. Menší prostory vám neumožní, abyste si do koupelny třeba pořídili přesně to, co byste si přáli. Kolikrát však lze najít vhodný způsob, jak zajistit zvětšení prostorů koupelny – respektive alespoň nějaké místo ušetřit. Někdy pomůže i optické zvětšení koupelny, alespoň pro případy lepšího pocitu.

NlvqP6RMYtgtJR_BAaxYJp6j_bE5NmaqrLlvF3136ys

Nábytek a koupelnové vybavení typu 2 in 1 nebo 3 in 1

Asi nejjednodušším způsobem, jak docílit více místa v koupelně, je využití úsporného koupelnového nábytku a vybavení. V dnešní době to již není nic nestandardního. Podíváte-li se na trh, zjistíte, že můžete klidně pořídit nábytek typu 2 in 1 nebo dokonce 3 in 1. Typickým příkladem je například umyvadlo, pod kterým jsou umístěné skříňky nebo rovnou pračka. Takovéto sestavy ušetří rozhodně hodně místa.

Optické rozšíření prostoru

Alespoň co se týká stránky designu, může v malých koupelnách přijít vhod i optické rozšíření prostoru. Je to velice jednoduché, chce to využít jen ty správné prvky, případně jejich kombinace. Základním pomocníkem při optickém zvětšení prostoru jsou zrcadla – v koupelně nic neobvyklého. Nebojte se jich využít i více. Dále potom doporučujeme světlé barvy a to ať již samotné výmalby, tak i dekoračních či účelových prvků.

Žebříkové topení

Pokud potřebujete ušetřit místo v koupelně, zaměřte se i na topení. Ideální je výměna stávajících radiátorů za tzv. žebříkové tělesa. Ty přináší mnoho výhod – nejen, že nezabírají místo, ale daleko rychleji se zahřejí a vytopí prostory koupelny. Můžete je též využít i jako sušáky na ručníky a osušky!
Úspora místa v koupelnách nemusí být nic složitého. Cítíte-li, že je i v té vaší málo místa, můžete vyzkoušet výše uvedené typy, jsou daleko jednodušší, než se pouštět do složitých přestaveb, které kolikrát ani nejsou technicky proveditelné.

Komentáře k článku