close

Někdo by si možná mohl myslet, že do dnešních moderních podob interiérových prostorů tradiční podlahový doplněk v podobě koberce již pomalu nepatří. Ale není to pravda. I když už neplatí, že v každé místnosti bytu nebo rodinného domu najdete koberec od jedné stěny ke druhé, stále se s nimi hojně setkáváme.

prosinec11

Velké koberce jsou obecně na ústupu

Varianty velkých koberců, které pokrývají podlahu celých místností, jsou už jednoznačně na ústupu. Daleko modernější jsou koberce jen v částech pokojů. Může se jednat o nejrůznější pásy, ale i o koberce tvaru obdélníku, čtverce či třeba oválu uprostřed místností.

Koberec jako nepostradatelná součást sedacích souprav

Koberce mnohdy zajišťují i doplněk k sedacím soupravám. Poslední trendy se soustředí na stylové a designové „kousky“ koberců například před sedací soupravou, pod konferenčním stolkem.

Nejen design, ale i dekorace

Koberec neplní pouze estetickou funkci. Jedná se totiž také o doplněk s výbornými izolačními vlastnostmi. Tak například v zimním období ho zajisté uvítáte, je to přece jen něco jiného, jestli sedíte v obýváku a sledujete váš oblíbený program v televizi, a máte nohy na plovoucí podlaze, parketách či na koberci – ten zajistí teplo a pohodu!

Obrovský výběr

Dobrou zprávou je, že z bohaté nabídky sortimentu koberců si vybere opravdu každý. Volit můžete nejen velikost a tvar, ale samozřejmě i materiál. Mezi oblíbené patří například „plyšáci“ nebo koberce s vysokým vlasem. V závislosti na konkrétním typu je potom zapotřebí počítat s adekvátní údržbou a péčí. Asi nejnáročnější na úklid budou právě koberce s vysokým vlasem.

Správný koberec vnese do místnosti, kde bude umístěn, zcela nové rozměry. Oživí ji a poskytne navýšení komfortu. Jinými slovy dodá prostorům ten pravý „šmrnc“ a vyplní prázdnotu!

Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response