close
domek_u_vody

Asi všichni na vlastní kůži zažíváme, že náklady na bydlení v posledních letech raketově rostou. A nejde ani tak o to, zda si vůbec můžete dovolit koupit byt či dům, nebo jen bydlíte v nájmu. V obou případech jsou každoměsíční náklady tak vysoké, že často spolknou podstatnou část vaší výplaty. Přitom jde o náklady nevyhnutelné, protože bydlet potřebuje každý. Je nějaký způsob, jak bydlet levněji? Ano – tyto alternativní způsoby slibují výraznou úsporu, a přitom vůbec nemusíte přijít o svůj komfort a snížit své požadavky.

Kontejnerový dům

Bydlení v lodním nákladním kontejneru se ukazuje být ve světě čím dál tím oblíbenější. Dnešní možnosti již slibují velmi komfortní a flexibilní bydlení, které si můžete poskládat prakticky jak si budete přát, a zároveň do něj investovat zlomek nákladů na běžné bydlení. Kontejnery pro lodní přepravu jsou snadno dostupné, ale zároveň splňují i vysoké požadavky na bezpečnost či požární ochranu. Realizace kontejnerového bydlení se dá uskutečnit v horizontu půl roku. Kromě samotných nákladů na pořízení kontejnerů je však samozřejmě nutné kalkulovat také s dopravou na místo, ukotvením, izolací, realizací oken, dveří, podlah i dalšího vnitřního vybavení.

Mobilní dům či mobilheim

V posledních letech zažívá tento způsob bydlení naprostý boom. A není divu – cenová dostupnost, rychlost výstavby i velmi moderní parametry takového bydlení z něj dělají ideální řešení nejen pro rodiny. Víte, jaký je rozdíl mezi mobilním domem a mobilheim? Jde o dva termíny, které se často používají zaměnitelně, ale mohou se mírně lišit. Zatímco mobilní dům bývá spíše chápan jako označení pro starší typy přenosných domů, mobilheim je označením pro moderní a luxusnější typy domů, které splňují současné stavební normy a zákony. Prohlédněte si nabídku na www.topmobilehouse.cz a sami uvidíte, že takové bydlení je skutečně lákavou variantou.

Hausbót

Zní to romanticky, ale může být skutečným místem pro život? V dnešní době jistě ano – dokonce i v blízkosti Prahy se dají podobné domky na vodě pořídit za velmi zajímavé peníze okolo 1 milionu korun. Je samozřejmě nutné smířit se s tím, že obytná plocha domů na vodě je většinou jen asi jako klasická paneláková garsonka, ale pokud bude mít hausbót dvě podlaží, už to nemusí být tak málo. Tyto obytné lodě bývají také vybaveny solárními panely, akumulátory, toaletou i koupelnou.

Chata či chalupa

Máte-li někde chatu či chalupu a nevadí vám pustit se do rekonstrukce, je to jistě finančně i časově zajímavé řešení. Záleží samozřejmě na konkrétním určení chaty, na jejím stavu a vašich možnostech, ale jisté je, že za peníze, za které byste koupili byt ve městě, si každou chatičku opravíte tak, aby se na ní dalo pohodlně dlouhodobě bydlet.

Zdroj obrázku: Pixabay

Komentáře k článku