close

Ložnice je oblíbeným místem mnoha z nás. A protože v ložnici, potažmo v posteli stráví průměrný člověk zhruba jednu třetinu svého života, nikoho nepřekvapí, že děláme všechno proto, abychom se i v této části interiérových prostorů bydlení cítili co nejpříjemněji. Nabízí se mnohé tipy, jak si zkomfortnit ložnici, mezi ně patří zcela jistě i výzdoba hrnkovými rostlinami.

unspecified

Ano, rostliny mají i v ložnicích své místo. Přece jen se sem však budou některé rostliny hodit více a jiné zase naopak o něco méně. Víte, jaké rostliny jsou v ložnicích nejžádanější?

Rostliny do chladnějších ložnic

Pokud máte spíše chladnější ložnici, můžete se poohlédnout po kapradinách, šefleře, fikusu nebo třeba sleziníku či žebrovici. Tyto rostliny jsou okrasné i listem, takže vnesou do každé ložnice pocit klidu a pohody.

Eukalyptus pro kvalitnější vzduch

Do ložnic snad všech typů je výborný také eukalyptus. Ten nejen, že hezky vypadá, ale rovněž také čistí vzduch. Do ovzduší uvolňuje silice a vlhkost – je tak ideálním řešením rovněž pro alergiky nebo astmatiky – kvalitní vzduch je pro spánek velice důležitý.

Rostliny, které si poradí se škodlivinami ve vzduchu

Pokud byste chtěli vzduch v ložnici ještě více pročistit a odbourat spoustu škodlivin, které se sem pravidelně dostávají, zkuste se poohlédnout po rostlinách, jako jsou lipěnka nebo zelenec.

Stop rostlinám lákajících hmyz a aromatickým rostlinám

A jaké rostliny do ložnice naopak nepatří? Jde zejména o bujně kvetoucí floru, která láká množství hmyzu. To souvisí i s přílišnou aromatičností – v ložnici by rostliny neměly být ve vzduchu pokud možno vůbec cítit.

Existuje samozřejmě více rostlin, které jsou v ložnicích oblíbeny. Při jejich pořizování vždy doporučujeme konzultaci s odborníky – obsluha v květinářství by vám měla být schopna ochotně poradit!

Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response