close

I v případech, že bydlíte v malém bytu, se neobejdete bez spoustu vybavení a doplňků domácnosti. Mezi ty základní patří zcela jistě i pračka. Avšak víte, jakou pračku pořídit do malého bytu? Co všechno by měla splňovat? Zda snad nabízí nějaké výhody, nebo nedostatky? Čtěte dále, a budete v tom mít jasno.

unspecified8

Malý prostor v koupelně, kde bývá pračka nejčastěji umístěna, je obrovským problémem mnoha obyvatelů, především menších, městských bytových jednotek. Do malé koupelny vám nezbude jiné řešení, než pořídit úzkou pračku, pokud možno s předním otevíráním.

Výhody i nevýhody

Úzká pračka s předními dvířky s sebou přináší jak pozitiva, tak i negativa. Hlavní výhodou je, že zabírá menší prostor. Musíte však mít na paměti, že je zapotřebí i aby kolem samotné pračky bylo alespoň trochu místa.

Přední otevírání pak přináší přece jen menší komfort při přidávání prádla do pračky. Naproti tomu však na samotný proces vidíte, prostřednictvím průhledné výplně dvířek.

Drobnou nevýhodou takovýchto typů praček je skutečnost, že mají obvykle menší objem – na jedno praní lze tak vložit menší množství prádla. Standardně jsou však takové pračky úspornější co na spotřebu vody.

Pozor na máchání

Zažitým faktem u malých praček je skutečnost, že o něco hůře máchají prádlo. Zde záleží vždy na konkrétním modelu. Doporučujeme proto pečlivě studovat parametrové vybavení. Využít k tomu můžete třeba srovnání z webu Vybero.cz, kde je možné filtrovat pouze pračky malých rozměrů a porovnat jejich parametry.

Při pořizování jakékoliv pračky, nejen té menší, do ztísněnějších prostorů, je důležité srovnávat celou řadu faktorů, jako celek. V žádném případě by nemělo být první hledisko výběru pořizovací cena. Obecně platí, že i v oblasti menších, zejména užších praček, je z čeho vybírat. Nabídka je skutečně obrovská, avšak vždy určitě doporučujeme poradu s odborníky, kteří by vám měli být k dispozici jak v internetovém, tak i kamenném obchodě!

Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response