close
Spolupráce

Jakou střešní krytinu vybrat? Zvítězí plech nebo tašky?

strecha2

Chystáte se na novou střechu? Dobře tuto volbu promyslete a ujistěte se, že si vyberete spolehlivého a kvalitního dodavatele. Přeci jen je to investice na řadu let a chcete, aby vše bylo co nejlepší.

Skvělým partnerem pro vaši novou střechu je společnost STAV-INVEST. Zaměřuje se na specializovaný prodej střešních krytin a dalších materiálů a pomůže vám vybrat ideální střešní krytinu i pro vaši nemovitost. V sortimentu najdete různé druhy střešních krytin, ale především nabízí tým zkušených pracovníků a odborníků, kteří vám pomohou vybrat správně.

Je lepší plechová střecha nebo střešní tašky?

Mnoho lidí se zasekne před touto volbou. Na jakou střešní krytinu vsadit – Plech nebo střešní tašky? Nejde dát jednu univerzální radu pro všechny, spíše je potřeba u každého projektu individuálně posoudit, který materiál bude v daném případě lepší variantou.

Plech je populární variantou

Plechové krytiny jsou velmi populární především kvůli své cenové dostupnosti, nízké hmotnosti materiálu a snadné údržbě. To znamená také snadnou montáž a bezproblémovou dopravu, což jsou jistě další plusové body. Dá se navíc využít i na střechy s extrémně nízkým sklonem. Mnoho lidí se obává hlučnosti plechu – vše je však o správně navrženém podkladu a kvalitní izolaci, která zaručí, že vás hlučný déšť nebude trápit. Plechová krytina je tedy variantou, která bude dávat smysl v řadě případů.

Tradiční taška stále láká

Pálené střešní tašky jsou tradiční střešní krytinou, která se používá už celá staletí. Nabízí osvědčenou kvalitu a vysokou odolnost i při extrémních podmínkách. Plusem může být i energetická úspornost a prodyšnost, která zabraňuje degradaci materiálu pod střechou. Nevýhodou může být vyšší křehkost pálených tašek, ale vše je opět hlavně otázkou opatrnosti při přepravě i pokládce. Poměr ceny a životnosti je velmi dobrý a pro mnoho lidí pálené tašky stále představují ideální řešení střešní krytiny.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com

Komentáře k článku