close
Spolupráce

Chcete žít zdravěji a šetřit na nákladech na bydlení? Rekuperace je řešení

rekuperace

Každý chce bydlet zdravě, příjemně, a ideálně i úsporně. Doma každý z nás tráví spoustu času a snažíme se, aby náš domov byl komfortním místem, kde je nám dobře a kam se rádi vracíme. Rekuperace vzduchu nám může pomoci tohoto ideálu docílit. Hodí se do domu i bytu a nabízí celou řadu výhod.

Rekuperace vzduchu v domácnosti

Nejprve je třeba pochopit, k čemu rekuperace slouží a jaké jsou její výhody. Jde o velmi důmyslné zařízení, které zajišťuje nejen komfortní teplotu, ale také vzduch účinně filtruje a čistí. S rekuperací lze dosáhnout daleko lepšího domácího prostředí pro osoby trpící alergií. Dokáže odfiltrovat ohromné množství pylu, bakterií a jemného prachu, které naše dýchací cesty nepříjemně dráždí.

Podobně efektivně dokážou rekuperační jednotky zbavit domácnost plísní. Mění vzduch pravidelně a zabraňují hromadění vlhkosti, která může vést nejen k zatuchlému vzduchu, ale také vzniku plísní. Vytváří tak zdravé prostředí pro vás i vaše blízké.

Šetří vaši peněženku

Rekuperace do bytu nabízí maximální úsporu i co se týče nákladů na vytápění. Uvádí se, že díky rekuperaci je možné z dlouhodobého hlediska uspořit až 60–70 % nákladů na vytápění. Větrání probíhá automaticky a průběžně, takže můžete v klidu nechat zavřená okna, a přesto mít pořád čerstvý vzduch. Vyhnete se ale skokovému ochlazení místnosti a ztrátě tepelné energie.

Rekuperace funguje na jednoduchém principu – odpadní a znečištěný vzduch odvádí ven a dovnitř přivádí čerstvý, ale již předehřátý vzduch. Snadno tak můžete udržovat stabilní teplotu ve vaší domácnosti, ale pořád dýchat zdravý vzduch, který podpoří i vaše zdraví a celkovou energii.

Získejte více informací

Zaujala vás možnost rekuperace? Podívejte se na nabídku společnosti rekuperace-aldes.cz. Najdete zde podrobně rozepsané výhody rekuperace, možnosti jejího využití i tipy, jak rekuperaci využít na maximum i ve vaší domácnosti.

Zdroj náhledové fotografie: pexels.com

Komentáře k článku