close
Spolupráce

Kladkostroj vám ušetří hodiny času i lidskou práci

liftket

Kladkostroje jsou jednoduché stroje, se kterými se každý z nás setkává prakticky denně. Ať už ve  výtahu, v práci, anebo při kulturním večeru v divadle. Kladkostroje pracují také u posilovacích strojů, při napínání trolejového vedení tramvají nebo třeba na železnicích. Zkrátka zjednodušuje práci, kde se dá. A dnes se na to podíváme podrobně. 

Nejspíše už jste se také  někdy ocitli v situaci, kdy jste potřebovali zvednout nějaký těžký předmět, který byl nad vaše síly. A přemýšleli jste, jak to zařídit, abyste se nesedřeli z kůže, obvyklým řešením vždy bylo přehodit kus provazu přes větev nebo trám a improvizované kladky se dílo povedlo. A tak vám jednoduchý kladkostroj ušetřil práci i čas a zachránil zdraví. Pro většinu činností je však třeba důmyslnější provedení.

Do provozů i nemocnic

Kladkostroj je nepostradatelný parťák v nejrůznějších provozech. Od autodílen přes všechna odvětví průmyslu až po sklady, nemocnice nebo hotely. Pomáhá se zvedáním, posunováním a spouštěním objemného těžkého nákladu. Díky systému pevných a volných kladek tak můžete komfortně manipulovat bez vynaložení větší síly s břemenem. Kladkostroje jsou navíc vybavené brzdou, takže zvedaný předmět zůstane v požadované poloze.

Jaký kladkostroj si vybrat?

Na trhu se s řetězovými nebo lanovými kladkostroji, a to v ručním nebo elektrickém provedení. Jaký typ kladkostroje byste měli zvolit rozhodují vaše důvody, proč si kladkostroj chcete pořídit. Také záleží na prostředí a požadavcích na nosnost a vytíženost stroje. Na některých místech najdou lepší využití řetězové kladkostroje, jinde zase sáhnete po lanových. V některých provozech tak najdete oba druhy kladkostrojů, protože s výhodou využijí oba.

Ručně poháněné kladkostroje

Ruční kladkostroj se snadno ovládá a postačí vám při nižší vytíženosti lehčích předmětů. Ke svému provozu nepotřebuje elektrickou energii, takže vám šetří i výdaje za energie. Kromě míst bez možnosti připojení k elektrické síti jej dobře využijete také na rizikových pracovištích s hrozbou výbuchu.

Elektrické kladkostroje

V provozech, kde často přemisťujete a zvedáte příliš těžké objekty, uplatníte elektrický kladkostroj, především tedy elektrický řetězový kladkostroj. Oproti dalším druhům má obrovskou výhodu, kdy dokáže přemisťovat a zvedat předměty s minimální potřebou ruční práce – manipulaci s nákladem obstarává elektromotor, který ovládáte stisknutím tlačítka. Samotnou práci ještě o něco více usnadňuje elektrický kladkostroj s pojezdem.

Náš tip: Kladkostroj s dlouholetou tradicí

Mezi nejoblíbenější elektrické kladkostroje patří bezpečné a spolehlivé patentované stroje vyrobené německou společností LIFTKET. Mezi jeden z patentů patří například patentovaná kluzná spojka, která zajišťuje maximální a bezkonkurenční bezpečnost.

Další zvláštností je dutá hřídel a ojedinělá konstrukce složená z motoru, spojky, brzdy a břemena, které je s brzdou mechanicky pevně spojeno. Díky této konstrukci se vám břemeno samovolně neuvolní ani v případě poruchy, ani při opotřebení nebo dokonce poškození spojky.

Co jste o LIFTKET nevěděli

Kladkostroje LIFTKET mají více než 60letou historii a zkušenost v oboru. Německá pečlivost, kvalitní díly z certifikovaných materiálů, řádnou výstupní kontrolu i nepřetržité inovace oceňují firmy po celé Evropě i ve světě. Přímo ze skladu výrobce probíhají rychlé dodávky na tuzemský trh, a to už bezmála dvacet let. Kromě spolehlivého kladkostroje si tak kupujete také kvalitní záruční i pozáruční servis

Kladkostroje LIFTKET se staly parťáky těžařů, dělníků, techniků, stavařů, energetiků, lékařů, vojáků a samozřejmě dalších profesí, jímž šetří čas i síly.

Zdroj obrázku: kladkostroje.cz

Komentáře k článku