close

Pro lidské zdraví, ale i správnou efektivitu práce, či psychické rozpoložení, je velmi důležitá teplota okolí, ve kterém se nacházíme. Není dobré, pokud je nám zima, ale ani přílišné horko, ideální je, cítit se příjemně, což může být více méně subjektivní záležitostí. Pořídíte-li si kvalitní klimatizaci, můžete si být jisti, že se budete vždy cítit tak, jak vy, respektive vaše tělo požaduje, po celý rok!

Klimatizace se hodí téměř do každé místnosti /
Klimatizace se hodí téměř do každé místnosti /

V dnešní moderní době se není třeba jakkoliv omezovat. Správný výběr klimatizace přijde vhod jak v létě, tak i v zimě. Nastavte si ve vašem bytě, rodinném domě nebo třeba pracovně takovou teplotu a případně i další parametry, jako je třeba vlhkost, které vám bude nejvíce vyhovovat.

Podíváte-li se do nabídky, zjistíte, že sortiment klimatizací je vskutku bohatý. K dispozici jsou nejrůznější variace, mnohdy jsou mezi nimi značné rozdílnosti. Určitě se vyplatí vybírat z osvědčených značek, které představují například klimatizace LG nebo klimatizace Toshiba.

Základní typy klimatizací

Při výběru klimatizace je třeba postupovat systematicky, musíte mít jasno, jak velké budou klimatizované prostory, dále potom, kde konkrétně bude zařízení umístěno. A právě od druhého zmiňovaného faktoru se odvíjí základní dělení klimatizací.

Prvním typem je takzvaná centrální klimatizace, se kterou je možno řídit klimatizační proces v celém konkrétním objektu z jednoho místa. Díky invertorové technologii odpadá dnes již neplatící domněnka, že při používání centrálního systému je všude stejná teplota. Jednotlivé sektory je možno totiž nastavit zcela individuálně, mohou pracovat naprosto nezávisle.

Klimatizační jednotky se přizpůsobí i svým vzhledem /
Klimatizační jednotky se přizpůsobí i svým vzhledem /

Nástěnné klimatizace jsou potom instalovány na stěnu rodinných domů nebo bytů. Jejich širokospektré designové provedení nikterak nenarušuje interiérový vzhled. Nástěnné klimatizační jednotky je možno regulovat a nastavit prostřednictvím dálkového ovladače, obvykle obsahují i speciální filtry pro zlepšení jakosti vzduchu.

Dalšími variacemi klimatizačních systémů jsou podstropní klimatizační jednotky, mezistropní klimatizace a parapetní klimatizace. Jak již názvy napovídají, hlavní jejich rozdíl je v místě, kam jsou standardně instalovány. Opět jde o takové elementy, které mohou zapadnout do každého interiéru.

Zajímavým a poměrně novým systémem je klimatizace s přívodem čerstvého venkovního vzduchu. Tyto sestavy jsou vhodné zejména v moderních budovách, kde je často problém s „vydýcháním“ vzduchu. Díky klimatizacím s přívodem čerstvého vzduchu je zajištěno nejen nastavení adekvátní požadované interiérové teploty, ale je zde rovněž podstatně přihlíženo ke kvalitě vzduchu.

Klimatizační systémy vám doporučujeme zakoupit vždy u odborníků, kteří se v dané problematice orientují. Podíváte-li se na web www.m-klima.cz, buďte si jisti, že si rozhodně vyberete se zárukou vysoké kvality a dlouholeté spokojenosti!

Tags : klimatizace
Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response