close
Spolupráce

Koberce dokážou zútulnit nejen byt, ale i kancelář

shutterstock_1069332983

Ačkoliv se zdálo, že s nástupem alternativních podlahových materiálů kobercům odzvonilo, opak je pravdou. Jejich provedení, design i materiály použité k výrobě, vše se posunulo mílovými kroky vpřed k novým a moderním trendům. Z koberců, metrážních i kusových, se opět staly vyhledávané doplňky.

Koberec
Koberec

Koberce pro krásu i pro efekt

Díky savosti a rychleschnoucím vlastnostem jsou koberce prakticky nenahraditelné v předsíni každého bytu či domu. A nejen tam. Potkáte je u vstupů do hotelů, kanceláří, v recepcích kancelářských komplexů. Podlaha či dlažba jsou sice fajn, ale neustále utírat cákance od dešťových kapek, které se navíc roznesou dál, není zrovna ideální, a v případě firem ani ekonomické. Koberce si s vlhkostí hravě poradí, nasají veškerou přebytečnou vodu – a po vyschnutí je stačí jen vysát. Díky širokému výběru se ani nemusíte uchýlit k strohé jednotvárnosti, dnes jimi můžete zpříjemnit jakýkoliv barevný interiér.

Kusové koberce v hlavní roli

Zatímco pro průmyslové využití poslouží více metrážní účelové koberce, dům či byt můžete vkusně doladit těmi kusovými. Jsou k dostání v nejrůznějších barevných odstínech, rozměrech i motivech. Prakticky neexistuje místnost, do které byste nenašli vhodný kus. Mimořádně oblíbené jsou kusové koberce zejména v dětských pokojíčcích, obzvlášť pokud plní funkci rozdělení holčičí a klučičí zóny. Podle vkusu můžete sáhnout po pastelových odstínech nebo zajímavých tvarech. U menších dětí plní koberce zároveň funkci hrací podložky. Pro tyto účely je vhodné volit koberec z antialergického materiálu.

Jak na údržbu

I když se zdá odpověď na tuto otázku poměrně jasná a banální, je dobré si uvědomit, že některé koberce vyžadují přeci jen trochu více péče a pozornosti. Jedná se zejména o ty, které jsou umístěny ve vstupních prostorách. Aby se zamezilo usazování a zašlapání špíny je vhodné je čistit častěji než ty, co jsou umístěné v jiných místnostech.

K běžné údržbě postačí standardní vysavač. K hloubkové očistě využijte pěnové čističe nebo průmyslové profesionální přístroje.

Zdroj obrázku:
luchunyu / Shutterstock.com

Autor Jaroslav

Komentáře k článku