close
Komerční články

Kolik ušetří LED zářivkové světlo oproti klasické žárovce? 💡

Věděli jste, že LED zářivkové světlo šetří až 90 % energie ⚡ oproti klasické žárovce? Ušetřete s LED osvětlením. Ukážeme vám, že se to vyplatí. ✅

LED osvětlení
LED osvětlení

Kolik ušetří LED zářivkové světlo oproti klasické žárovce?

Platíte stále vysoké částky za elektřinu a nevíte, kde se elektřina ztrácí? Prohlédněte si důkladně, čím doma svítíte, je to LED zářivkové světlo? Málokdo si uvědomuje, že největší podíl na spotřebě elektrické energie v domácnosti má právě osvětlení. Hlavním argumentem, proč používat LED osvětlení není jen úspora. Věřte, že LED osvětlení domu má i další výhody. My vám dnes ukážeme, proč byste měli vsadit na LED zářivku a klasických žárovek se zbavit jednou provždy.

Věděli jste, že LED zářivkové světlo vám uspoří více než polovinu spotřeby elektřiny? Už jen proto je dobré zdroj světla vyměnit. Navíc svou konkurenci v podobě klasické žárovky předčí v mnoha dalších ohledech. Začněte používat moderní osvětlení 21. století.

Nepotřebujete teplo, ale hlavně světlo

Velkou nevýhodou klasické žárovky oproti LED žárovce je přeměna energie na teplo. Samozřejmě chcete, aby žárovka vytvářela světlo, ne teplo. Jenže klasická starší žárovka promění více než 90 % protékající elektrické energie na teplo. Pouze zbytek je využit na světlo. To je obrovská energetická ztráta.

Oproti tomu LED zářivkové světlo mění okolo 90 % energie na světlo a jen
8–10 % na teplo. Už vidíte, kam mizí vaše elektrická energie? Představte si, jaká energetická ztráta je to za rok. Zatímco klasická žárovka má spotřebu 60 W, LED zářivkové světlo pouze 6 W při stejné svítivosti.

Životnost až 50 000 hodin svícení

Přemýšlíte, jestli vyměnit klasickou žárovku, když ještě funguje? Rozhodně to udělejte a neváhejte. Čím dříve nahradíte běžné žárovky LED žárovkou, tím dříve ušetříte. Počáteční investice se sice může zdát vyšší, ale je to jen zdání, protože LED zářivka vám vydrží až 50krát více. A jak dlouho oproti tomu vydrží klasická žárovka? Průměrně je to 1 000 hodin svícení.

Říkáte si, jak dlouho je asi 50 000 hodin svícení? Pokud svítíte zhruba jako průměrná domácnost, měla by vám LED zářivka vydržet okolo 24 let.

  • nevyžadují prakticky žádnou údržbu
  • můžete je zapínat a vypínat, jak často budete potřebovat
  • jsou vysoce odolné proti otřesům, chladu, vibracím a podobně
  • nevyzařují ultrafialové nebo infračervené světlo
  • minimální provozní teplota
  • životnost až 50 000 hodin svícení
  • ušetří až 90 % elektrické energie
  • nejnižší emise CO2

LED zářivkové světlo: investice a její návratnost

Pořizovací cena LED osvětlení je vyšší než u běžné žárovky. Přesto ale můžete koupit i LED zářivky za výhodnou cenu. Jak dlouho trvá, než se vám počáteční investice vrátí? Průměrně je návratnost okolo 1 roku, někdy to může být i několik měsíců, pokud svítíte opravdu hodně. Každopádně tak jako tak na LED osvětlení ušetříte.

Ledky
Ledky

Kde všude se vyplatí LED zářivky použít?

Použití LED osvětlení je vhodné téměř všude v domě. Nejčastěji je to LED stropní svítidlo. Právě stropní bodová LED svítidla jsou velmi oblíbená – i díky tomu, že LED nehřeje, a tak neničí svítidla a nepoškozuje své okolí. My můžeme LED žárovku doporučit do všech svítidel. Vždy je výhodnější než klasická žárovka.

Kromě domácího osvětlení je také LED vhodné do provozoven, kanceláří a průmyslových hal. Právě do takového prostředí doporučujeme využít konkrétně odolné a velmi spolehlivé LED trubice T5. Mají všechny zmíněné výhody, navíc dlouho vydrží, jejich poruchovost je za poslední 2 roky zanedbatelných 0, 92 %. Dalším našim skvělým tipem je zářivková trubice 120 cm. Ta je oblíbená zejména díky velké ploše, kterou osvětluje.

Tags : LED osvětleníled světla
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response