close
Koupelny

Koupelna v podzimním hábitu: tipy na doplňky i dekorace

obrázek_2022-08-30_203241083

Podzim je již pomalu cítit ve vzduchu a přináší s sebou chladivé a ponuré večery. Nenechte se ale zastrašit změnou počasí a do svého domova si pusťte pestré podzimní barvy. Protože při změnách ročních období a s nimi souvisejících tipech do interiérů jsou koupelny často opomíjenou místností, rozhodli jsme se následující podzimní tipy na doplňky a dekorace zasvětit pouze koupelnám.

Vonné svíčky zajistí příjemnou vůni i osvětlení

Vhodným doplňkem do koupelny jsou vonné svíčky. Ty dokážou celou místnost provonět, ale také se postarat o tu správnou atmosféru. Protože je podzim typický svými temnými a vlahými rány i večery, zapalte si ráno i večer aromatickou svíčku a nalaďte se na příjemnou vlnu pohody. Mezi oblíbené podzimní vůně patří výrazné kořeněné a skořicové tóny.

Světelné řetězy pro útulné osvětlení

Aby vás na podzim nepohltil smutek a deprese, doplňte vonné svíčky světelnými řetězy. Ty se dají nainstalovat na zrcadlo nad umyvadlem, na koupelnové skříňky, na závěsy i kolem dveří. Díky tlumenému světli, které vám světelné řetězy poskytnou, vytvoříte v koupelně útulné intimní osvětlení. Světýlka si můžete zapínat k rannímu čištění zubů, abyste se již po ránu pozitivně naladili a jejich přítomnost oceníte i při romantické koupeli.

Difuzéry pro luxusní a bohatou dlouhotrvající vůni

K podtržení funkce aromatických svíček se dokonale hodí difuzéry. Při vhodně zvolené kombinaci vůní bude vaše koupelna rájem na zemi. Položte difuzér na koupelnovou skříňku, kterou máte ihned za dveřmi a užívejte si příjemnou vůni pokaždé, když do koupelny vstoupíte.

Hebké ručníky v podzimních barvách pro lepší náladu

Samozřejmě vám nebudeme radit, ať s příchodem podzimu změníte dlaždičky ve své koupelně. Co ale změnit můžete, jsou ručníky. Pořiďte si několik ručníků a osušek v hořčicově žluté a čokoládové barvě. Dohromady vytvoříte skvělý kontrast a vaše koupelna díky žluté barvě vynikne.

Zaměřte se na zlaté detaily

Kromě hnědé a hořčicově žluté barvy jsou s podzimním dekorem spjaté také zlaté doplňky. S jejich množstvím v koupelně to nepřehánějte, ale postarejte se o to, aby byla jejich přítomnost v místnosti snadno zaznamenatelná. Na umyvadle například skvěle vynikne zlatý dávkovač tekutého mýdla, popřípadě podtácek pod tuhé mýdlo, na potpouri využijete zlatou mističku a výborně vypadají také zlaté sošky.

Měkké podložky pro podzimní pohodu

Po každé sprše a koupeli oceníte přítomnost měkké koupelnové podložky, která vás zahřeje. Pořiďte si na podzim podložku v hořčicově žluté nebo čokoládově hnědé barvě. Do luxusních koupelen se výtečně hodí černé či tmavě šedé podložky se zlatými ornamenty.

Udržujte koupelnu v perfektním stavu

Aby vaše koupelna vypadala útulně a její podzimní kabátek byl patrný při každé její návštěvě, udržujte ji neustále v perfektním stavu. Protože koupelny bývají místnostmi s největší vzdušnou vlhkostí, zejména pokud se v nich nedá větrat, skladujte v nich co nejméně věcí. Koupelnové doplňky jsou samozřejmě nezbytností, ale věci, které v ní nemají co dělat bez milosti ukliďte a vraťte na své místo. Teprve v dokonale čisté a uklizené koupelně podzimní dekorace a doplňky naplno vyniknou a splní svou funkci – koupelnu promění v kouzelnou útulnou místnost, která vám vytvoří úsměv na tváři.

Vrhněte se na podzimní přeměnu koupelny a nezapomeňte si pořídit vonné svíčky, difuzéry, světelné řetězy, ručníky, osušky a koupelnové předložky v podzimních barvách a několik zlatých doplňků. Díky tomu bude vaše koupelna útulná a intimní.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : dekorace

Autor Michaela

Komentáře k článku