close
Byty a domy

Tipy, jak prakticky zazimovat svou domácnost a přetvořit ji v útulné doupě, ve kterém bude radost pobývat

obrázek_2022-09-08_191356398

Nemusíte bydlet v domě či chalupě, abyste svou domácnost mohli zazimovat. Na podzim a zimu je vhodné připravit také panelákové a jiné byty. Jak na to? Zazimovat můžete nejenom jednotlivé místnosti, ale připravit i sebe. Jak? Přinášíme vám několik tipů, díky nimž bude váš domov útulným doupětem, ve kterém bude radost trávit chladné měsíce.

Huňaté koberce a kožešiny? Ano, prosím

Koberec zaručeně zútulní a zateplí celou místnost. Díky němu vám bude doopravdy teplo od nohou a celý pokoj bude působit příjemným dojmem. S nastávajícím podzimem je rozhodně vhodné položit koberce do většiny místností. Skvěle se v praxi osvědčuje koberec u postele, před gaučem, ale také pod stolem a na podlaze v chodbách. Ideální volbou jsou kusové koberce, které se dají snadno vyklepat a jednoduše se udržují v perfektním stavu.

Náš tip: Před postelí se skvěle vyjímají také kožešiny. Nemáte-li rádi ty přírodní, vsaďte na vydařené imitace, které vás rovněž dokonale zahřejí.

Zatáhněte závěsy a nedejte zimě šanci

Zimě přicházející od oken zabráníte těžkými závěsy. Než si je však pořídíte, otestujte nosnost, kterou vaše tyč nesoucí závěsy zvládne. Pokud zátěžový test dopadne na výbornou, můžete si koupit závěsy z těžších tkanin, které váš domov dokonale zateplí. Tomu, aby pokoj se závěsy nepůsobil ponuře, zabráníte tak, že si koupíte závěsy v pestrých barvách s ornamenty. Pokud se budete držet barevné palety, podle které máte jednotlivé místnosti v domácnosti zařízené, nebudou závěsy rozhodně vypadat nepatřičně.

Lucerny a svícny mají zelenou

Nic nedodá místnosti na útulnosti tolik, jako světlo svíčky. Proto jsou lucerničky a svícny v pokojích nutností. Větší lucerny můžete položit na zem a vložit do nich velké svíčky, které vám i při pravidelném používání minimálně celý měsíc. Svícny vyžadují více místa, ale stejně jako lucerny, jsou dokonalým dekoračním prvkem. Oba předměty, v kombinaci s hořícími svíčkami, promění domácnost v útočiště, ve kterém se budete cítit příjemně a nebude vás zima vůbec trápit.

Zabraňte únikům tepla pod dveřmi

Trápí vás průvan pod dveřmi? Dostává se do vašeho domova zima zvenčí mini prostorem mezi podlahou a dveřmi? Kupte si těsnění a veškeré škvírky, které se ve vašem domově nacházejí, okamžitě zacpěte. Na vchodové dveře si pořiďte kartáčové lišty. Pokud patříte k lidem, kteří si užívají pohodlí bezbariérové domácnosti, a nemají proto ve svém domově žádné prahy, pořiďte si kartáčové lišty také na dveře interiérové. To, že jste veškeré mezírky ve svém bytě utěsnili, pro vás bude znamenat mimo jiné i to, že se sníží vaše výdaje za energie.

Textilní zarážka je vtipná, hravá, ale hlavně praktická

Stává se vám, že se vám často samovolně zavírají dveře přesně ve chvíli, kdy potřebujete, aby zůstaly otevřené? Pořiďte si stylové textilní zarážky. Ty se vyrábí ve formě válců i zvířátek. Kromě toho, že mají praktickou funkci a chrání váš nábytek i stěny před poškozením, podlouhlé zarážky do vašeho domova vnesou také více tepla. Stačí je položit před dveře nebo na parapet a sebemenší množství studeného vzduchu nebude mít šanci. Navíc jsou textilní zarážky hravé a veselé. Kromě většího tepla do vaší domácnosti vnesou i zábavný prvek.

Kromě chůze po huňatém koberci nezapomínejte ani na nošení zateplených ponožek, zapalování vonných svíček, obklopení se teplými barvami a těžkými závěsy. I takové maličkosti totiž dokážou hotové divy. Nezapomeňte ani na řádnou izolaci dveří a oken a pojistěte si teplo rodinného krbu hravými a veselými textilními zarážkami.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : domácnostpodzim

Autor Michaela

Komentáře k článku