close
cernobila-koupelna-inspirace136

Koupelna je místem, kde se pohybujeme každý den. Někteří z nás si koupání či sprchování skutečně náležitě užívají, jiní spěchají, aby stihli ještě další a další věc. Ať tak, či onak, v každém případě bychom neměli podobu koupelny jakkoliv podceňovat. Při její realizaci se nebojme vložit i kus svého vlastního já, tedy něco, co nás charakterizuje.

Černá a bílá jdou k sobě, i v koupelně /
Černá a bílá jdou k sobě, i v koupelně /

Mám ráda hudbu, především tu rockovější. Černá barva mi tedy není cizí. Říká se, že je to spolu s bílou nejuniverzálnější odstín. Ano je to pravda, hledám v ní jednoduchost a krásu. Černá koupelna by byla hrozná, to určitě, avšak černé prvky pochopitelně určité, omezené četnost, nemusí být vůbec špatným řešením.

Moje vize koupelny: Menší, útulná, vyvážená

Jaká koupelna by se mi líbila? Tak tuto otázku mi položil můj šéf 😀 😀 a kamarád, Radek Blinka. Dlouze jsme se na toto téma rozpovídali, nezbývá tedy než jakýsi výcuc z této diskuze hodit sem, na řádky webu Bydlení21.cz.

Požaduji útulnost, nic velkého, spíše menšího. V koupelně musím mít vanu, sprchový kout mi rozhodně nestačí. Vanu bych volila spíše modernějšího, atypičtějšího stylu. Samozřejmostí je také umyvadlo, to by mělo být spíše větší, situovala bych ho raději dál od vany, pokud možno co nejdále to jde. Umyvadlo i vanu bych volila v bílé, nebo i černé barvě.

Černá koupelna nepůsobí špatně /
Černá koupelna nepůsobí špatně /

Na zemi koupelny by měly být rozhodně bílé obklady. Strop také bílý. Stěny v kombinaci bílé a černé. Celé stěny z obkladů. Špatné nejsou pruhy, ale není to podmínka. Možná by byly lepší jakési ledabylé kombinace bílých a černých obkladů, kde výrazně převažuje bílá barva.

Co se týká dalších prvků, tak třeba koupelnový nábytek bych chtěla černý. Potrpěla bych si na sklo. Takže čím více skla, tím lépe. V koupelně by se mi líbilo okno. V oblasti osvětlení bych preferovala možnost nastavení intenzity, ale i barevných odstínů podle situace.

Inu můj přítel to se mnou, pokud to myslí fakt vážně, nebude mít v problematice bydlení jednoduché. Mám svou představu, jsem možná náročná, to se však dnes nosí!

Tags : designmoderní styl

Komentáře k článku