close
HOVPWpW6rGBiexzWoMAXBCRWcWyo99ol4a8HUomY-5Y

Bílá barva v kuchyni není pouze otázkou zimního ladění. I když nám během zimy může nahradit chybějící sníh. Kuchyň v bílém kabátku představuje pro mnohé splněný sen, pro jiné naopak něco nepředstavitelného. Jedni jí zbožňují a druzí zavrhují. 

HOVPWpW6rGBiexzWoMAXBCRWcWyo99ol4a8HUomY-5Y

Bílá barva vyžaduje pravidelnou údržbu, což může některé odradit. Navozuje sice pocit čistoty a svěžesti, ale i obavu z čištění a údržby. Nutno podotknout, že bílá barva nikdy nezestárne a nezevšední.

Z bílé barvy nemějte strach

Pustíte-li se cestou elegance a pořídíte si bílou kuchyňskou linku, nemusíte se obávat, že se z vás stane otrok jejího pěstěného vzhledu. Moderní materiály využívané k povrchové úpravě obsahují speciální textury. Jedná se například o vinyl a silikon, jež zaručují, že nečistoty a kapky mají nulovou šanci se zde uchytit. Nechybí ani odolnost proti mechanickému poškození. Při volbě kuchyňských skřínek bílé barvy je jedno, zda budou matné, s vysokým leskem či vzorované. Pokud se však bílé barvy bojíte, vyzkoušejte kompromis v podobě světlounkého dřeva. Působí rovněž elegantně a nanejvýš útulně.

Světlé barvy propůjčují světlo

Bílá skvěle propůjčí čistotu, útulnost, navíc i opticky zvětší prostor a dodá světlo. V kombinaci s dřevěnou podlahou získáte módní kuchyň, jež zdobí titulní stránky časopisů. Designéři bytových interiérů s oblibou využívají v kuchyních právě bílé skřínky. Nezáleží totiž na velikosti místnosti a pokaždé se podaří díky nim vytvořit elegantně vyhlížející kuchyň. Je jedno, zda jí pojmete v moderním nebo vintage stylu. Bílá umožňuje pořídit si módní i minimalistické kuchyně, ale také z masívu. Ty pak vypadají mnohem mohutněji.

Oživte bílou vhodnými doplňky

Bílá kuchyně nebude působit chladně, když jí doplníte o barevné dekorace: nádobí, barevné spotřebiče, úchytky, závěsy, hodiny na stěnu, obrázky, květináče a další. Nic nepokazíte ani čistě přírodními materiály. Nákup kuchyňské linky zpravidla nepatří k levným záležitostem. Kdo by měl chuť měnit linku co tři roky, podle aktuálních trendů? Bílá linka byla, je a bude nejen praktická, ale i nadčasová.

 

 

 

Tags : kuchyň

Komentáře k článku