close
Interiérové prvky

Základní péče o koberec: nechte si poradit a vaše koberce budou stále jako nové!

vxFbShNMCQ5nP_0vGP_pOaxGVOgcy0GXLQe1JSuQxXA

Bez koberce by si drtivá většina z vás nedokázala své bydlení představit. Nejenže plní estetickou funkci, ale v interiéru zastávají i řadu dalších funkcí, které rozhodně nelze opomenout – mají například izolační vlastnosti, díky kterým daleko více udržují teplo a zároveň tiší hluk. Není se proto čemu divit, že na koberce sází mnoho lidí, ať už žijí v bytech nebo domech a mají své bydlení zařízení v jakémkoli stylu či duchu. I koberce ale mají svou životnost, která se při zanedbané nebo špatné péči hodně rychle zkracuje. Proto jsme pro vás vytvořili dnešní článek, ve kterém vám prozradíme, co obnáší základní péče o koberce. Ta bohatě postačí k tomu, aby vaše koberce byly stále jako nové – stačí se této péči věnovat pravidelně a nepodceňovat její důležitost!

vxFbShNMCQ5nP_0vGP_pOaxGVOgcy0GXLQe1JSuQxXA

Pravidelnost je základem úspěchu

Jistě víte, že jakmile něco děláte pravidelně a přistupujete k tomu svědomitě, vynáší vám to ty nejlepší výsledky. Jinak tomu není ani u péče o koberce, u které je rovněž nejlepší cestou vsadit na železnou pravidelnost, která pro vás bude zárukou úspěchu a tedy perfektního stavu, vzhledu i výdrže vašich koberců. Nemělo by tedy být překvapením, že nejvíce vašim kobercům prospěje pravidelně vysávání, které je zbaví nečistot, jež by se mohly dostat ho hloubky a napáchat tak škody.

Rychlá pomoc, aneb jak se zachovat…

…polití kobercem nápojem

Největší hrozbu ani zdaleka nepředstavuje jen červené víno, neboť vašemu koberci stejně tak uškodí i káva, horká čokoláda, čaj nebo například pivo. V takovém případě jednejte rychle a to dříve, nežli skvrna stihne zaschnout. Postižené místo vysušte, poté pokropte čistou vodou a vysušte.

…proleženinách od nábytku

Stěhujete-li nábytek z místa na místo, asi vás nepřekvapí proleženiny vzniklé tíhou nábytku. Proleženiny sice nepředstavují kdovíjakou katastrofu, ale jistě se shodneme na tom, že přitažlivě to tedy rozhodně nevypadá. Jestliže se chcete proleženin zbavit, použijte páru z žehličky, kterou napaříte vlákna (pozor, aby se žehlička nedotkla koberce) a ta potom vysušíte obyčejným fénem.

…propálení koberce cigaretou

Kdo kouří v interiéru, může se potýkat s problémem v podobě propáleniny od cigarety. Ano v tomto případě se nejedná o pohromu, pokud vám od spadené cigarety nevyhoří celý byt, ovšem pěkně to rozhodně nevypadá. V takové chvíli vezměte do ruky nůžky a opatrně vystříhejte spálené části vlasu. Poté na místě, které není na očích (například za dveřmi) ustřihněte části vlasů a ty pomocí lepidla nalepte na vystřižené místo po propálenině.

Tags : koberec

Komentáře k článku