close
pxRBsgWD2Ketc9Ta7blYfrWc60kyQzvIX8sYh8UY5Us

Topná sezona ještě ani zdaleka nekončí, a proto se není čemu divit, že stále více lidí přemýšlí nad otázkou, který druh topení je pro ne po finanční i praktické stránce ten nejrozumnější. Určitě všichni známe tradiční zdroje vytápění, mezi které se primárně řadí především dřevo a uhlí. Jako další možnost se ale nabízí i vytápění peletami, které se dostává do podvědomí stále většího počtu lidí. Pelety jsou ekologické a rozhodně nepatří k novinkám, které by vás měly překvapit. Na trhu figuruje stále větší počet výrobců peletových kotlů a nechybí samozřejmě ani dodavatelé samotných pelet. Pojďme si společně říci, zda se vyplatí vytápět peletami a jaký má tento zdroj vytápěni pro a proti.

pxRBsgWD2Ketc9Ta7blYfrWc60kyQzvIX8sYh8UY5Us

Jak je to po finanční stránce?

Co si budeme nalhávat – drtivá většina lidí při volbě způsobů vytápění svých domácností hledí především na cenu. Možná to jakožto Češi už máte v povaze, každopádně je tomu tak a možná i pro vás hrají finance onu nejdůležitější roli. Pravda je taková, že vytápění peletami rozhodně není nejlevnější (nejlevnějším způsobem topení patří topení hnědým uhlím a dřevem), ale pozor – určitě nepatří ani k nejdražším. Finální cena se odvíjí od:

  • úroveň zateplení objektu
  • velikost vytápěného objektu
  • účinnost kotle
  • regulace vytápění

Chcete-li vytápět peletami, sledujte jejich kvalitu

Pokud se rozhodnete, že budete vytápět pomocí pelet, pak vám doporučíme při nákupu sledovat jejich kvalitu a rozhodně se neřídit tím, že si koupíte ty nejlevnější a výrazně na tom ušetříte. Na to si dejte pozor, neboť to nejlevnější nemusí být vždy nejlepší. Dobré je vybírat takové pelety, které mají mezinárodně uznávanou certifikaci, která je známkou vysoké kvality. Ano, za jejich pořízení si možná budete muset něco připlatit, ale jedná se o investici, která se rozhodně vyplatí.

Jak ušetřit na topení peletami

Jestliže jsme vás díky finančním hodnotám od vytápění peletami odradili, nenechte si ujít následující řádky. I na tomto způsobu topení se dá ušetřit a to tak, že budete myslet na výhodný nákup pelet. Je logické, že cena pelet (stejně jako cena jiného topiva) výrazně klesne v době, kdy není topná sezona. Chcete-li ušetřit, neusněte na vavřínech a nakupte si pelety v době, kdy budou výrazně levnější nežli tehdy, kdy topná sezona dosáhne vrcholu a to se na ceně jednoznačně projeví.

Tags : topná sezona

Komentáře k článku