close

Domácí flora je obvykle nepostradatelnou součástí každých interiérových prostorů. Aby také ne, vždyť je dokázáno, že tam, kde se nachází rostliny, se člověk cítí daleko příjemněji. Co jiného vás může uklidnit více, než zelené tóny domácích rostlin. Někde se hodí více, jinde méně. Co si myslíte o problematice rostlin v koupelnách? Mají i zde své místo, nebo je to nesmysl?

koupelna

Důležitou roli při rozhodování bude hrát určitě subjektivní názor každého z vás, ale také to, jak moc místa je k dispozici v konkrétní koupelně. Pokud je ve vaší domácnosti větší koupelna a nejsou vám rostliny cizí, věřte, že je můžete mít i v koupelně. A budete z nich mít obrovský užitek!

Ráno, když se probudíte, vedou vaše kroky do koupelny. Kolikrát nemáte zrovna nejlepší náladu, komu by se chtělo v brzkých ranních hodinách do práce nebo do školy? Pokud váš zrak zabrousí do zeleně, je velice pravděpodobné, že se vám alespoň mírně zlepší nálada.

Rostliny v koupelně však mají i další užitek. Některé druhy totiž dokážou pohlcovat vlhkost. Výsledek je takový, že například nebude tak moc orosená zem nebo zrcadlo.

Do koupelny se nehodí jakákoliv rostlina

Do koupelny se však nebude hodit jakákoliv rostlina. Základním předpokladem pro její zdárný růst a celkovou spokojenost je to, aby měla ráda vlhkost. Zohlednit musíte také fakt, zda máte v koupelně dostatek světla. Pokud ano, je ideálním řešením nějaká exotická rostlinka.

A jaké jsou nejčastější rostliny, které lze v koupelnách spatřit? Jsou to zejména palmy, břečťany, anturie nebo nejrůznější druhy kapradin. Tyto, ale i mnohé jiné vykouzlí v koupelně doslova kouzelné zázemí. Samozřejmě, že pokud budete chtít, aby se rostlinám v koupelně dařilo, je nutná jejich pravidelná péče – zastřihávání listů a samozřejmě zálivka, čas od času také přesazení!

Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response