close
Spolupráce

Kuchyňské nástěnné hodiny a na co při jejich výběru nezapomínat

White,Metal,Clock,On,Wooden,Wall,With,Warm,Light,In

Milujete pobyt v kuchyni a každá minuta, kterou můžete věnovat přípravě pokrmu, je pro vás skvělou terapií a formou odpočinku? Abyste při vaření, pečení i smažení měli lepší přehled o aktuálním čase, udělejte si radost nástěnnými hodinami, na něž bude radost pohledět a okamžitě díky nim budete vědět, kolik minut si na svůj pokrm ještě budete muset počkat.

Sepište si seznam požadavků, které na nástěnné hodiny máte

Výběr nástěnných hodin se vyplatí neuspěchat. Naopak se zaměřte na to, co by měly vaše vysněné nástěnné hodiny splňovat, a pokud máte více požadavků, sepište si je jednoduše na papír. Následně se s pomocí tohoto seznamu vrhněte do výběru a za žádných okolností neustupujte ze svých požadavků.

Vlastnosti ideálních kuchyňských nástěnných hodin

Pokud si nejste jistí, co si na svůj seznam poznamenat, přinášíme vám několik vlastností, na které je praktické se u hodin zaměřit. Nástěnné hodiny do kuchyně musí být pověšené na takovém místě, aby na ně bylo dobře vidět od pracovní linky. Zároveň musí být jednoduché vyčíst z nich přesný čas i při pouhém letmém pohledu. Při práci v kuchyni totiž není času nazbyt a minutové zkoumání ciferníku by vás akorát zdrželo od vaření.

Nezapomeňte na design nástěnných hodin a vhodně zvolenou barvu

Kromě praktičnosti ale nástěnné hodiny, stejně jako jakékoliv jiné, mají i estetickou funkci. Nezapomeňte se tedy zaměřit na to, že musí dokonale ladit s interiérem a jeho vybavením. Volba vhodné barvy nástěnných hodin je proto také velmi důležitá.

Zpříjemněte si každý pobyt v kuchyni tím, že si jednu zeď ozdobíte nástěnnými hodinami, které budou odpovídat všem vašim požadavkům. Jejich tvar, provedení, materiál a barvy slaďte s barvami a nábytkem v místnosti a ciferník volte co nejpřehlednější.

Zdroj obrázku: Ratchat / Shutterstock.com

Komentáře k článku