close
Kůlna

Kůlna: Jak v ní udržet pořádek a co uskladnit?

Zima nezadržitelně klepe na dveře, což s sebou samozřejmě nese nutnost podzimního úklidu a zazimování celé zahrady. Mnoho kutilů má ovšem problém s nedostatkem prostoru, který poskytuje jejich kůlna, do níž se snaží narvat prakticky všechny věci z celé zahrady.

Asi vám je všem jasné, že z kapacitních důvodů toto není možné. Přitom by se stačilo zamyslet a zorganizovat drobnosti i předměty v kůlně tak, abyste se k nim snadno dostali, a přitom si věci vzájemně nepřekážely.

Drobnosti do beden a košů

Není nic horšího, než když po vkročení do kůlny začnete na zemi šlapat po drobných předmětech typu provázků, gumiček nebo pracovních rukavic. Jejich uskladnění sice není jednoduché, zvláště pokud v kůlně nemáte skříňku s šuplíky. Jako ideální možnost na uklizení všech drobností se ovšem jeví nepoužívaný koš nebo bedýnka. Pokud se vám navíc podaří najít závěsný koš na kolo, můžete do něj dát rukavice, provázky, jmenovky nebo dokonce dřevěné nářadí, a přitom bude košík zavěšený na zdi.

Jak uskladnit zahradní hadici

Jako zahrádkáři a nadšení kutilové ten pocit určitě znáte. Smotat ztvrdlou zahradní hadici do nějaké rozumné podoby je na začátku podzimu prakticky nemožné. Proto byste ji nejprve měli umístit do teplejších prostor, například do garáže, v níž guma aspoň trochu změkne a smotání hadice bude jednodušší. Takto smotanou hadici následně pověste na vyřazený kbelík nebo disk od pneumatiky. Díky tomu bude hadice krásně viset na stěně a vy už o ní v kůlně nebudete brkat.

Jak na uskladnění nářadí?

Dalším problémovým prvkem v kůlně bývá velké i malé nářadí. U menších nástrojů je jejich uskladnění relativně jednoduché, kdy na jejich držadla stačí připevnit provázek a díky němu je pověsit na vyřazené hrábě. Z nich se dá vyrobit překvapivě praktický a efektivní držák, takže budete mít veškeré drobné nářadí neustále po ruce. Na uskladnění lopat, hrábí nebo rýče je vhodné použít speciální držák na stěnu, který připomíná prvorepublikové stojany na samopaly.

Uklizená kůlna je vizitkou každého zahrádkáře nebo kutila. Udělejte si v kůlně před zimou pořádek a na jaře budete s pracemi na zahradě začínat s mnohem větším elánem.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : pořádekzima

Autor Michaela

Komentáře k článku