close
Spolupráce

Kvalitní spánek můžete mít i na rozkládací pohovce. Poradíme, jak ji vybrat

pohovka

Pokud máte malý byt, třeba jen klasickou garsonku, je prakticky nemožné, abyste měli jak postel, tak také pohovku. Jenže potřebujete obojí – na postel přeci návštěvu neposadíte a ničit si záda spaním na gauči také není ideální. Řešení proto nabízí rozkládací pohovka, která splňuje požadavek dostatečného pohodlí pro každodenní spaní. Vybrat takovou pohovku ale není snadné a nabídka také není vždy široká. Poradíme vám, jak vybrat správně a získat ideální multifunkční kus nábytku.

Pokud máte malý byt, třeba jen klasickou garsonku, je prakticky nemožné, abyste měli jak postel, tak také pohovku. Jenže potřebujete obojí – na postel přeci návštěvu neposadíte a ničit si záda spaním na gauči také není ideální. Řešení proto nabízí rozkládací pohovka, která splňuje požadavek dostatečného pohodlí pro každodenní spaní. Vybrat takovou pohovku ale není snadné a nabídka také není vždy široká. Poradíme vám, jak vybrat správně a získat ideální multifunkční kus nábytku.

Jak se pohovka rozkládá?

Rozkládací sedačku budete muset skládat a rozkládat denně. Zejména proto je nutné zaměřit se na kvalitní konstrukci rozkládacího mechanismu. Musí fungovat spolehlivě, snadno se ovládat a být bytelný, aby odolal častému používání. Vyplatí se volit kvalitnější masiv nebo kov. Rozkládání si před nákupem pečlivě otestujte. Nikde by nic nemělo drhnout ani skřípat. Ujistěte se také, že sedačku bez potíží dokážete rozložit sami, abyste nebyli vázáni na pomoc někoho dalšího.

Umístění

V malém pokoji asi nebudete mít možnost si příliš vybírat, ale jelikož budete na sedačce i spát, není vhodné, aby byla příliš blízko u topení, lednice, nebo jiných hlučných zařízení. Prostor můžete snadno zvětšit volbou chytře řešeného nábytku. Pomoci mohou například rohové skříně, které nabídnou dostatek úložného prostoru. Myslete také na to, že z postele by nemělo být přímo vidět do kuchyně, ani na psací stůl, protože jde o místa, která máme spojena s prací a soustředěním, nikoliv odpočinkem. I když to možná nepůjde zařídit stoprocentně, vyplatí se trochu nad umístěním zamyslet.

Vsaďte na kvalitní matraci

I u běžné postele by vám jistě záleželo na tom, na čem spíte. Proto dávejte při výběru rozkládací pohovky minimálně stejný důraz na vhodný výběr matrace. Pro každodenní přespávání byste měli volit matraci z polyuretanové pěny a objemovou hustotou minimálně 30 kg/m3. Menší hustota znamená větší měkkost, ale také daleko rychlejší proležení, což je samozřejmě zcela nežádoucí a pro vaše zdraví nevhodné. Kvalitnější pohovky mají také výztuhu v podobě pevné pružiny. Výborným řešením může být vodorovně položená pružina ve tvaru vlnovky, případně bonellové pružiny.

Zdroj obrázku: Pixabay

Komentáře k článku