close
sporák

Aby nám obklady a dlažby dobře držely, potřebujeme vhodný materiál pro pokládku. Předně je nutné připravit vhodný povrch a následně je přilepit vhodným lepidlem. Není lepidlo jako lepidlo. Musíme si jej umět správně vybrat podle typu obkladu i formy aplikace. Nakonec nás čeká ještě spárování a před tím výběr vhodné spárovací hmoty.

Cesta k dokonalému obkladu a dlažbě jejich výběrem nekončí

Stavební obklady je nutné správně položit. Samozřejmostí musí být vhodně připravený poklad pro pokládku. Důležité je podklad nepodcenit, perfektně jej vyrovnat, zvážit vhodnou hydroizolaci či použít základový nátěr, pokud realizujeme pokládku na dřevo či anhydritovou podlahu. Ta je dnes hodně využívaná, protože má samonivelační schopnosti a současně zabraňuje praskání podkladu, a tedy před praskáním chrání i samotnou dlažbu. Nezapomeňte na správné utěsnění stěn a podlah a na spojení dilatačních spár pod obkladem a dlažbou. Využijte trvale flexibilní vodonepropustnou těsnící pásku od Sakret.

Sakret nabízí i celou škálu lepidel pro obklady a dlažby, včetně flexibilních

Univerzální lepidla na obklady a dlažby

Značka Sakret je synonymem pro perfektní lepidla na obklady. V sortimentu jich je hned několik. Univerzální použití umožňuje FK neutrál lepidlo na obklady a dlažby označováno jako C1. Hodí se pro lepení na zeď i na podlahu, je však určeno pouze pro interiéry, i když lepidlo je vodovzdorné a mrazuvzdorné. Lepení je možné na nasákavé i nenasákavé podklady.

Podobné vlastnosti má FKN lepidlo na obklady a dlažby C1T. Jde o cementové lepidlo se sníženým skluzem.

Potřebujete-li lepidlo i pro exteriér, vhodné je FN profi lepidlo na obklady a dlažby C2T. Hodí se na velkoformátové obklady ve vnitřním prostředí, můžete jej použít i pro vysocezátěžové podlahy v garážích, dílnách, velkokapacitních kuchyních a ve sprchách.

Flexibilní lepidla na obklady a dlažby

Jestliže potřebujete flexibilní lepidlo se sníženým skluzem, sáhněte pro FK extra flexibilním lepidlu C2T S1. Hodí se pro venkovní i vnitřní prostředí, pro vysocezátěžové dlažby, včetně balkonů, teras či bazénu, i pro dříve zmíněné. Perfektně se snoubí s podlahovým vytápěním. Používá se rovněž na lepení obkladů na fasádách a soklech.

Sakret FFK flexibilní lepidlo TOP C2TE S1 poslouží i na vnitřní a venkovní mozaiky, přilepí betonové desky, velkoformátové stavební obklady a dlažby i další typy obkladů. Lepidlo je vhodné pro ty nejnáročnější aplikace, třeba pro kladení přírodních kamenů, které bývají náchylné na zbarvení lepidel. Toto lepidlo lze používat i v místech zatížených trvale stékající a tlakovou vodou.

Rychleschnoucí lepidla na obklady a dlažby

FFKs flexibilní rychleschnoucí lepidlo C2FT S1 kombinuje vlastnosti interiérového a exteriérového lepidla spolu se schopností rychlého tuhnutí. Již po třech hodinách je obklad možné zatížit. K náročným aplikací můžete přidat i lepení skleněných obkladů a mozaik. Taktéž lepení ploch, u kterých dochází k rozměrovým změnám z důvodu tepelného pnutí.

Sakret nabízí rovněž speciální lepidlo na přírodní kámen

NKw flexibilní lepidlo pro přírodní kámen C2TE S1 je lepidlo určeno pro exteriérové i interiérové aplikace. Je deformovatelné, má snížený skluz a prodlouženou dobu zavadnutí. Hodí se na lepení keramických, cihelných i přírodních obkladů, dlažeb a dalších prvků na fasády. Lze s ním lepit skleněné obklady i mozaiky. Je ideální pro zátěžové plochy i pro podlahové vytápění.

Zdroj náhledových obrázků: Pexels, Pixabay

Komentáře k článku