close

Držet krok s trendy v bytovém designu je někdy dost tvrdý oříšek. Platí to i v případě výběru kuchyňského nábytku. Je ještě stále in lesklá nebo se do popředí zájmu dostává matná kuchyňská linka?

Je pravda, že v současné době bytoví designéři sázejí na matný povrch, lesk si ale v našich kuchyních stále drží své pozice. Není divu, lesklý nábytek je moderní a působí luxusně. Matný zase působí domácky, útulně. 

Klady a zápory lesklé linky

Lesklé povrchy opticky zvětšují prostor, proto se velmi dobře hodí do menších kuchyní. Světlo lesklou linku oceníte i tam, kam se nedostane moc přirozeného světla. Zatímco ještě donedávna byla nejlepší variantou bílá lesklá kuchyňská linka, dnes se od ní přece jen upouští. Pokud jde o barevnost, můžete vsadit na pastelové či krémové barvy. Dokonce i černá může být v lesku, pamatujte ale na to, že na ní skutečně všechno vidět.

Asi největší nevýhodou lesklých povrchů je právě to, že péče o ně je přece jen náročnější. Je na něm také vidět každá nerovnost a jiná nedokonalost, navíc díky svému luxusnímu vzhledu postrádá prvky útulnosti – působí poněkud chladně.

Sametově matný vzhled je žhavým trendem

Je pravda, že úplně nejvíc dáváme přednost přírodním materiálům v jejich přirozené podobě. V posledních letech nám připadá zajímavá i “patina” na dřevěném nábytku, díky níž dokážeme docílit rustikálního vzhledu. V  současné době jsou ovšem v kurzu matné povrchy. A není mat jako mat! Ten top trendy se dá docílit na akrylátových dvířkách speciální úpravou, na níž vaše ratolesti nebudou zanechávat otisky prstů.

Matný povrch neodráží světlo, takže vás neruší žádné odlesky a nežádoucí hry barev. Navíc každý barevný odstín působí v matném provedení jemnějším dojmem. Ošetřování matného nábytku je dost snadné, stačí mýdlová voda, případně antistatický sprej.

Tags : lesklá kuchyňská linkamatná kuchyňská linka

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku