close

041984356-profi-wetterstationRádi byste věděli, jaké počasí se na vás chystá, abyste byli dostatečně připraveni na případné deště či sníh? Pokud vás zajímá pouze teplota, bohatě si vystačíte s venkovním teploměrem. Meteostanice nabízí mimo zobrazení teploty také měření atmosférického tlaku, vlhkosti, rychlosti a směru větru, případně množství srážek. Meteostanice dělíme na dva základní typy. Hobby meteostanice měří vnitřní a vnější teplotu, atmosférický tlak nebo vlhkost. Automatickou funkcí je zobrazení času a data. Tyto stanice se dají koupit za pár stovek korun a jsou nenáročné na instalaci. Vybírat můžeme také mezi stanicemi, které mají další funkce navíc, například foto rámeček nebo zvonek s melodiemi.

Pokročilejší modely, které se řadí mezi profesionální, ukazují i fáze Měsíce či východ a západ Slunce. Některé meteostanice dokážou měřit i rychlost a směr větru nebo množství srážek a navíc můžou vyhodnocovat solární radiaci nebo hodnoty UV záření. Téměř všechny profesionální meteostanice se dají propojit s počítačem, kde se analyzují data. Přes počítač se dají také stahovat aktualizace počasí z internetu.

tfa-dostmann-wetterstation-meteo-maxDalší meteostanice mají spoustu zajímavých a překvapivých funkcí, některé mají paměť a v časových úsecích vyhodnocují vývoj změn teploty, vlhkosti nebo tlaku vzduchu. Myslíte ale, že meteostanice jsou stoprocentní jistotou? I zde může dojít k menším odchylkám, kterým můžete zabránit správným rozmístěním čidel. Senzor meteostanice by měl být alespoň jeden metr nad zemí a čidla by neměla být nainstalována v blízkosti tepelných zdrojů. Meteostanice jsou k dostání většinou v kovovém či plastovém provedení, některé mají dokonce barevný display se symboly. Vyberte tu nejvhodnější pro vás!

The author Jana Tarabčáková

Leave a Response