close

drevosklo1Stylové a komfortní bydlení si každý představí trochu jinak. Jistě v něm má však své místo i dřevo a sklo. Právě dřevěné a skleněné bytové prvky a doplňky se velmi líbí. Působí jedinečným dojmem. Dalo by se říci, že jsou již klasikou, která se využívá v našich interiérech mnoho a mnoho roků. V poslední době se však začínají objevovat prvky, jejichž základem je právě propracovaná kombinace dřeva a skla.

Prvky této kombinace nejsou v úplně každém případě novinkami. Stačí si uvědomit, že například dřevěné skříňky se skleněnými dvířky nebo poličkami se používaly pro užitek i dekoraci už i v dřívějších dobách. Stejně tak je tomu i u stolů. Představte si dřevěný stolek, který má desku ze skla. Co se však změnilo, tak to je provedení. To je řešeno více moderně. Často jste až překvapeni jednoduchostí, ale i v ní je krása.

Sklo je doplňkem dřeva a dřevo je doplňkem skla

drevosklo3Pojďme si nyní uvést několik tipů, co si pod skleněno-dřevěnými interiérovými prvky, které nyní zažívají obrovský boom, představit. Doslova klasiku tvoří stolky a vitríny, jak již bylo zmíněno. Dalším prvkem ze skla a dřeva je potom akvárium v rámu. Jedná se zpravidla o jakýsi set, který může být nejrůznějších velikostí a tvarů. Dokáže udělat opravdu hodně parády! Velmi elegantně vypadají i dřevěné dveře, ve kterých je v závislosti na typu vsazeno sklo rozličných provedení. U schodiště se potom můžeme setkat se speciálně řešeným dřevo-skleněným zábradlím. Rovněž i v moderně pojaté kuchyni lze spatřit například dřez, který je vyroben právě ze speciálního skla, ten může být orámován dřevem. A co zrcadlo v koupelně, také u něho lze nalézt v některých případech jak sklo, tak i dřevo.

drevosklo2Sklo bývá nejčastěji využíváno jako výplň, naopak dřevo potom jako rám, nemusí to však být pravidlo. Je to dáno povahou těchto prvků. Je jasné, že dřevo je vysoce odolné, naproti tomu sklo je náchylné ke zničení, je křehké. Ve skleněnodřevěných prvcích najdeme množství variací a to i díky tomu, že sklo může být dnes vyrobeno v nejrůznějších odstínech a tloušťkách, imitace dřeva také nezná mezí. Sklo se s dřevem ideálně doplňuje. Takové interiérové prvky jsou komfortní a elegantní, dokážou vnést do nejednoho bytu nové rozměry. Kromě interiérových prostorů je samozřejmě možno sklo a dřevo užít též venku, na dvorku či zahradě v pergole nebo altánku se často setkáváme se zahradním nábytkem, který je z těchto dvou prvků sestavený!

Záleží v podstatě hodně na vašem vkusu a odhodlání. V každém případě se sklem a dřevem nikdy nic nepokazíte. Samozřejmě je však zapotřebí při konkrétních volbách vycházet z pohledu na ostatní dekorační i účelové prvky a na interiér jako celek!

Tags : bytové prvkymoderní stylvybavení bytu

Komentáře k článku